کد خبر: ۶۵۵۹۸۶۰
تاریخ انتشار: ۲۰ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۳:۵۸
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی:

محقق داماد گفت: حجت الاسلام احمدی استادی گرانقدر بود که در همه حوزه‌ها از او با عنوان معلمی نمونه یاد می‌کنند.

حجت الاسلام احمدی روحانی معلم و مبارز بودبه گزارش خبرنگار حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان؛ مصطفی محقق داماد عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در مراسم تشییع مرحوم حجت الاسلام احمدی قدیمی‌ترین عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت:  می‌دانم که مقام معظم رهبری چه دوستی را از دست دادند، حجت الاسلام احمدی در دوستی با رهبر معظم انقلاب  هیچگاه تظاهر نکرد و برای جاه و مقام به ایشان نزدیک نشد.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با بیان اینکه حجت الاسلام احمدی یک روحانی نمونه بود، اظهار کرد: شاید بسیاری از روحانیون باشند که همانند حجت الاسلام احمدی ملبس  باشند اما هیچ کدام همانند مرحوم نیستند زیرا او یک روحانی نمونه بود.

وی ادامه داد: از همان روزهای ابتدایی عمر تحصیلی خود به دقت تمام دروس را می‌خواند و در ادبیات عرب یک استاد بود؛ او مکتب‌های مختلف علوم اسلامی را نزد اساتید عالی فرا گرفته بود.

محقق داماد با اشاره به زندگی شخصی حجت الاسلام احمدی بیان کرد: او روحانی بود که با قناعت و مناعت در کمال احترام زندگی کرده بود همچنین در حوزه و دانشگاه استادی بزرگ و نمونه کامل یک روحانی معلم بود.

حجت الاسلام احمدی همه موارد علمی را مورد توجه قرار داده بود

وی در خصوص علم حجت الاسلام احمدی اظهار کرد: حجت الاسلام احمدی استادی بود که به همه موارد علمی توجه می‌کرد برای مثال اگر کتابی را نزد او می‌بردیم و از او درخواست می‌کردیم تا کتاب را بررسی کند به تمام جزئیات توجه می‌کرد و این نشان از علم و آگاهی بالای او دارد.

محقق داماد یادآور شد: حجت الاسلام احمدی نه تنها معلم و روحانی نمونه‌ای بود بلکه در احترام گذاشتن به استاد خود هم اسوه محسوب می شد، او همانند یک خادم برای علامه طباطبایی کار می‌کرد و به او احترامی گذاشت و فقدان این روحانی نمونه و استادی عالی قدر بسیار غم‌انگیز است.

انتهای پیام/

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر