کد خبر: ۶۵۶۱۲۱۱
تاریخ انتشار: ۲۱ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۶:۰۰
معاون فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی در گفتگو با باشگاه خبرنگاران:

کلانتری گفت:دانشگاه‌ها باید به سمت آموزش علوم انسانی اسلامی و بومی که در شان انقلاب و نظام حرکت کنند.

 

دانشگاه‌ها برای اجرای نقشه جامع علمی دست به کار شوند/ شاخص‌های علوم انسانی بومی مورد توجه قرار گیردابراهیم کلانتری معاون فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار   حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان؛  در دیدار با جمعی از استادان، نخبگان و پژوهشگران دانشگاه‌ها با رهبر انقلاب گفت: بحث هایی که رهبری معظم انقلاب  به آن اشاره کردند واقعا بحث های کلیدی، مهم و راهگشا بود.

وی ادامه داد: ایشان دانشگاه را مرکزی مهم برای تربیت قوه‌ عاقله‌ کشور خواندند و دانشگاه خوب را برای اداره‌ کشور حیاتی دانست و این مرکز آموزشی مهم می تواند کشور را  مدیریت کند و با توجه به اینکه  نیروی عاقله باید به سمت قله های پیشرفت حرکت کند؛ این نیروی محرکه قطعا در درون دانشگاه ها شکل می گیرد.

نقشه جامع علمی کشور در دانشگاه ها چندان رعایت نشده است

کلانتری در ادامه به فرمایشات رهبری در خصوص  نقشه جامع علمی کشور اشاره کرد و گفت: این آیین نامه سال های گذشته به تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی رسیده است ولی متاسفانه آنطور که به نظر می رسد در فضای دانشگاهی کشور به آن اشاره نشده است و متاسفانه اطلاعات لازم به دانشگاه ها داده نشده است که از این طریق دانشگاه ها بدانند این سند چه فرآوردی برای کشور بخصوص در حوزه آموزش عالی برای کشور دارد.

معاون فرنگی دانشگاه آزاد اسلامی تصریح کرد: این در حالی است که شرط لازم برای عملیاتی شدن نقشه جامع علمی کشور این است که دانشگاه ها در این خصوص دست به کار شوند.

وی در ادامه یکی از دغدغه های مقام معظم رهبری که در سخنرانی های مختلف به ویژه در چند سال اخیر بر روی آن تأکید ورزیده اند مسئله «علوم انسانی» است که همیشه و در همه جا تاکید جدی در این زمینه داشته اند.

کلانتری بیان کرد: در حال حاضر یک بخش مهم نقشه جامع علمی کشور تحول در علوم انسانی است و همانطور که رهبری هم تاکید جدی در این خصوص داشته اند؛ قطعا این نقشه در متن دانشگاه ها برای عملیاتی شدن به اجرا درآمده است که یکی از فواید آن هم ساماندهی در حوزه تحول علوم انسانی است.

باید به سمت آموزش  علوم انسانی اسلامی حرکت کنیم

معاون فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی گفت: در مورد علوم انسانی تکلیف بزرگی به عهده دانشگاه آزاد است و قطعاً باید به سمت علوم انسانی اسلامی و بومی که در شان انقلاب و نظام است، حرکت کنیم.

وی ادامه داد: توجه همه جانبه به شاخص‌های علوم انسانی بومی و علوم اسلامی یکی از برنامه های مهم در دانشگاه آزاد اسلامی است که به تدریج انجام خواهد شد.

کلانتری در ادامه به موضوع ارتباط صنعت و دانشگاه اشاره کرد و گفت: در این دیدار رهبری به موضوعات مختلفی نظیر ارتباط دانشگاه و صنعت و مسائل روز جامعه  است پرداخت و قطعا در این زمینه  انتظار می رود دانشگاه در این زمینه نقش مهمی ایجاد کنند تا از این طریق مشکلات در جامعه برطرف شود.

معاون فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی یادآور شد: اگر ارتباط دانشگاه و صنعت به درستی تبيين شود شاهد رشد و شکوفايی بيشتر بخش توليد ملی خواهيم بود.

انتهای پیام/

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر