کد خبر: ۶۵۶۲۲۲۴
تاریخ انتشار: ۲۲ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۲:۴۳
معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه آزاد:

رهایی از تأسیس یک واحد دانشگاهی مشترک ایران و عراق در نجف خبر داد.

به گزارش  حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان؛ علیرضا رهایی معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه آزاد اسلامی از تأسیس یک واحد دانشگاهی مشترک در نجف خبر داد و گفت: در جلسه مشترک ولایتی رئیس هیئت مؤسس و هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی با رئیس جمهور سوریه مقرر شد در این کشور به زودی چند واحد دانشگاهی در چند شهر ایجاد شود.

وی افزود: همچنین با رایزنی‌های ولایتی در عراق، ارتباطات مناسبی با آن کشور ایجاد شده و به زودی در نجف یک واحد دانشگاهی مشترک ایجاد شود که مقدمات امر و اولویت‌بندی رشته‌ها نیز تعریف شده است.

رهایی در خصوص عملکرد واحدهای بین المللی اظهار داشت: در حال حاضر واحدهای بین‌المللی تک تک ارزیابی می‌شوند. برنامه های واحد امارات کاملاً ارزیابی شده و واحد علوم تحقیقات به عنوان واحد پشتیبان آن واحد عمل می‌کند.

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه آزاد اسلامی ادامه داد: سیاست و برنامه دانشگاه در واحدهای بین‌المللی جذب دانشجویان ایرانی و غیر ایرانی از همان کشور است به طوریکه کمتر اعزام از داخل داشته باشیم.

همکاری واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی با دانشگاه های معتبر بین المللی

رهایی با بیان اینکه برخی واحدهای دانشگاهی انگیزه خوبی جهت همکاری با دانشگاه های معتبر بین المللی دارند، گفت: به عنوان مثال واحد دانشگاهی تهران جنوب که قطب فنی و مهندسی است با دانشگاه‌های آلمان در رشته‌های مرتبط با انرژی همکاری خواهد داشت و بعد از تایید وزارت علوم ، دوره‌های مشترک با سه دانشگاه آلمان برگزار می کند.

وی ادامه داد: بستر و شرایط برای توسعه فعالیت های بین المللی فراهم شده و شورای بین المللی نیز در این زمینه برنامه ریزی می‌کند.

انتهای پیام/

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر