کد خبر: ۶۵۶۲۸۴۶
گروه : خوزستان » اهواز
تاریخ انتشار: ۲۳ خرداد ۱۳۹۷ - ۰۰:۵۱

مدیر جهاد کشاورزی شادگان از لایروبی و احیای نهرهای کشاورزی این شهرستان در روزهای آتی خبر داد.

جبار حمادی، مدیر جهاد کشاورزی شادگان در گفتگو با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اهواز، با بیان اینکه این شهرستان انتهایی ترین حوزه آبریز رودخانه جراحی است و با توجه به آورد رسوب بالای این رودخانه در مواقع سیلابی و رسوب گذاری در انهار و همچنین رهاسازی مقطعی آب در این رودخانه که منجر به رشد علف های هرز و تشدید رسوب گذاری در انهار می شود، اذعان کرد: به منظور تسهیل در آبرسانی به نهرهای کشاورزی و تقسیم عادلانه آن، با وجود کمبود آب لایروبی انهار هر 3 الی 5 سال ضرورت دارد.

وی اظهار داشت: نقشه برداری نهرها جهت لایروبی و احیای نهرهای عطیه توپچی، جفال، بیت صویلح، گرمه و ذیل ام الصخر، مسیر، تکمیل نهر جدید آبشار، حمود و گاهن به طول 119 کیلومتر آغاز شده است.

حمادی با بیان اینکه در این عملیات بیش از یکصد و 30 هزار اصله نخل و 10 هزار هکتار از اراضی زراعی احیا می شوند، افزود: جمعیتی بالغ بر 10 هزار و 300 نفر از این پروژه بهره می برند.

مدیر جهاد کشاورزی شادگان اعتبار این عملیات را 8 هزار و 300 میلیون ریال از محل اعتبارات سازمان جهاد کشاورزی استان خوزستان عنوان کرد.

این مقام مسئول همچنین به اختصاص 3 هزار و 352 میلیون تومان اعتبار به منظور جذب ادوات در 6 حوزه زراعت شامل؛ باغبانی، گیاهان دارویی، گلخانه، دام و طیور و شیلات توسط سازمان جهاد کشاورزی استان خوزستان به این شهرستان اشاره کرد و بیان داشت: تاکنون 2 دستگاه تراکتور از محل خط اعتباری زراعت و با اعتبار مذکور جذب شده است.

انتهای پیام/گ

احیا و لایروبی انهار

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر