کد خبر: ۶۵۶۲۹۶۹
تاریخ انتشار: ۲۳ خرداد ۱۳۹۷ - ۰۹:۰۱
مدیر حفظ نباتات جهاد کشاورزی لرستان خبر داد؛

مدیر حفظ نباتات جهاد کشاورزی لرستان گفت: عدم بسته‌بندی و برند، اصلی‌ترین چالش صادرات محصولات کشاورزی لرستان است.

به گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از لرستان؛  مجید جوادی، مدیر حفظ نباتات جهاد کشاورزی لرستان گفت: برنامه ارتقا سلامت هشت محصول کلیدی و تولید محصول سالم ازجمله انار، خیار و گوجه گلخانه‌ای و فضای باز، پیاز، سیب‌زمینی و سیب‌درختی اجرایی شده و لرستان جز استان‌های برتر و پیش رو کشور در این زمینه است.

وی افزود: در حال حاضر فاز دوم گلخانه کشت و صنعت خرم‌آباد بهره‌برداری شده و گوجه بیولوژیک ۱۰ هکتار از این گلخانه به روسیه و قطر صادر می‌شود.

مدیر حفظ نباتات جهاد کشاورزی لرستان با اشاره به آنالیز سلامت محصول استان در تهران و فسادپذیری زودهنگام محصولات عنوان کرد: سال گذشته هفت میلیارد ریال برای خرید دستگاه‌های آنالیز سلامت تخصیص‌یافته که در حال خریداری و نصب در استان هستند.

وی بیان کرد: با راه‌اندازی این دستگاه‌ها تا پایان امسال، آنالیز به‌موقع محصولات برای مقایسه با استاندارد‌های ملی انجام خواهد شد و از ورود محصولات با ریسک بالا ازجمله سیب‌زمینی تولید کشاورزان مهاجر تا حد بسیاری جلوگیری می‌شود.

جوادی گفت: همچنین ۲۸۰ میلیارد ریال اعتبار سراسری برای تولید محصولات سالم در کشور مصوب شده که از این میزان تنها ۱۲ میلیارد ریال برای امر آموزش، به استان‌ها پرداخت‌شده است.

وی در زمینهٔ مشکلات این حوزه تصریح کرد: عدم بسته‌بندی و نبود برند ازجمله چالش‌های اصلی هستند و جهاد کشاورزی از سرمایه‌گذاران در این حوزه استقبال می‌کند.

انتهای پیام/د

عدم بسته‌بندی و برند اصلی‌ترین چالش صادرات محصولات لرستان است

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر