کد خبر: ۶۵۶۲۹۷۱
تاریخ انتشار: ۲۳ خرداد ۱۳۹۷ - ۰۹:۰۲
رئیس کل دادگستری کهگیلویه وبویراحمد:

رئیس کل دادگستری استان گفت: دستگاه قضا به هیچ وجه اجازه خودنمایی به مخلان نظم و امنیت درجامعه را نمی دهد

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از یاسوج  رئیس کل دادگستری استان با بیان اینکه دستگاه قضا به هیچ وجه اجازه خودنمایی به مخلان نظم و امنیت درجامعه را نمی دهد گفت:نباید به بهانه کاهش جمعیت کیفری زندانهای استان این مسئله و مقوله مهم خدشه دار شود.

حجه الاسلام مزارعی  گفت: حبس زدایی و کاهش جمعیت کیفری زندان‌ها  یکی از مهمترین مطالبات رهبر معظم انقلاب از مسئولان قضایی در سال‌های اخیر بوده و در همین راستا ابلاغ بخشنامه ساماندهی جمعیت کیفری زندان ها در سال 1395 از سوی رئیس قوه قضائیه و تأکید بر لزوم استفاده از ظرفیت‌های قانونی موجود، چشم‌انداز جدیدی را برای کاهش تراکم جمعیت زندان‌ها گشوده است.

وی با اشاره به اینکه باید دادستانها و قضات به صورت مدیریت شده متناسب با نوع جرم و با استفاده از تمامی ظرفیتها برای کاهش جمعیت کیفری زندانهای استان گام بردارند گفت: علاوه بر آن تحقق این مهم ،نیازمند تغییر نگرش جامعه به زندان و اصلاح و تربیت زندانیان برای بازگشت به زندگی شرافتمندانه است.

حجه الاسلام مزارعی با بیان اینکه صدور و اجرای مجازاتهای جایگزین حبس به معنی مماشات با مجرمان نیست افزود:یکی از آثار مجازتهای جایگزین حبس کاهش بزهکاریها و ناهنجاریهای اجتماعی هم برای خود زندانی ،خانواده او و هم برای محیط کار و جامعه است.

مدیرکل زندانها و اقدامات تامینی و تربیتی استان هم با بیان اینکه جمعیت کیفری زندانهای استان در سالهای اخیر کاهش پیدا کرده است گفت: این کاهش نتیجه تعامل و همراهی خوب دستگاه قضا و مردم بوده است.

جمیاری با بیان اینکه امسال از مجموع 575نفر زندانی جرائم غیرعمد در زندانهای استان 22 نفر از محل منابع داخلی این اداره آزاد شده اند گفت: برای بقیه دیگر زندانیان هم در ماه مبارک رمضان امسال 3 جشن گلریزان در شهرهای یاسوج ،دهدشت و دوگنبدان برگزار شد که با کمک خیران بیش از 11 میلیارد ریال جمع آوری شده است.

وی گزارشی از مهمترین مطالبات و مشکلات پیش روی زندانهای استان ارائه و خواستار رفع آنها شد.

علیزاده رئیس جامعه بسیج حقوقدانان استان هم کمک به زندانیان جرائم مالی غیرعمد و جرائم خرد و خانواده های آنان را از اولویتهای کاری این جامعه برشمرد و گفت: هدف از آن کاهش جمعیت کیفری زندانهای استان و به تبع آن کاهش تبعات منفی زندان برای فرد زندانی ،خانواده او و جامعه است.

انتهای پیام/د

برخورد با مخلان امنیت

 

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر