کد خبر: ۶۵۶۳۴۳۲
تاریخ انتشار: ۲۳ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۳:۲۸
دبیرکل خانه پرستار در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان مطرح کرد؛

شریفی مقدم گفت: اگر حقوق پرستاران از سهام بیمارستان‌ها پرداخت شود، مشکلات مالی به راحتی برطرف می‌شود.

تأخیر 10 ماهه در پرداخت کار‌انه پرستاران/ مشکل حقوق با سهام بیمارستان‌ها حل می‌شودمحمد شریفی مقدم‌ دبیرکل خانه پرستار کشور در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان؛ اظهار کرد: پرستاران در صف اول مواجهه با بیماران قرار دارند و در بین گروه‌های پزشکی با مشکلات و سختی کار زیادی رو به رو هستند.

وی ادامه داد: شرایط نامناسب شغلی و اضافه کاری اجباری پرستاران باعث شد برخی از آنها شغل خود را تغییر می‌دهند یا به کشورهای حاشیه خلیج فارس‌ یا کانادا مهاجرت می‌کنند.

شریفی مقدم عنوان کرد: مشکلات فراوان مالی و شغلی، پرستاران نامه‌ای در 12 بند به معاونت پرستاری وزارت بهداشت نوشته‌اند که در آن به بیان مشکلات حقوقی و کاری خود به عنوان صف اول مواجهه با بیماران پرداخته‌اند.

دبیر کل خانه پرستار کشور تأکید کرد: اگر حقوق پرستاران از سهام بیمارستان‌ها پرداخت شود، مشکلات مالی به راحتی برطرف می‌شود اما اهمیت ندادن به این راه حل باعث شده است که کارانه‌ پرستاران با تاخیر 6 تا 14 ماه پرداخت شود.

شریفی مقدم اضافه کرد: متأسفانه در برخی مراکز درمانی نه تنها کارانه‌ پرستاران پرداخت نشده بلکه در پرداخت حقوق پایه‌ آنها چندین ماه تاخیر ایجاد شده است.

وی گفت: اگر مشکلات جذب پرستاران برطرف شود هیچ کمبودی‌ در سراسر کشور از نظر نیروی پرستاری نداریم‌.

انتهای پیام/

کم کاری در پرداخت کارانه پرستاران

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر