کد خبر: ۶۵۶۳۶۰۹
تاریخ انتشار: ۲۳ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۴:۰۱
وزیر صنعت، معدن و تجارت؛

وزیر صنعت، معدن و تجارت هم مرزبودن با کشور عراق، مشارکت در توسعه پروژه‌های پتروشیمی، استفاده از صنایع کوچک و فعالیت‌های سازمان‌های توسعه‌ای را ۴ راهبرد توسعه در کرمانشاه دانست.

استفاده از ظرفیت‌های نفتی و گازی به عنوان عنصر اصلی توسعه استان کرمانشاهبه گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه ؛ محمد شریعتمداری وزیر صنعت، معدن و تجارت در نشست هم اندیشی با مجمع نمایندگان استان کرمانشاه، هم مرز بودن گسترده کرمانشاه با کشور همسایه عراق را یکی از راهبرد‌های توسعه این استان دانست وگفت: با توجه به موقعیت مرزی که استان دارد، توسعه استان کرمانشاه از یک جهت باید معطوف به کشور عراق باشد.

شریعتمداری راهبرد دوم توسعه استان کرمانشاه را استفاده از ظرفیت‌های نفتی و گازی به عنوان عنصر اصلی برشمرد و اضافه کرد: باید آمادگی استان برای مشارکت‌های صنعتی برای توسعه پتروشیمی و نفت در استان کرمانشاه به وزیر نفت اعلام شود.

شریعتمداری راهبرد سوم توسعه این استان را استفاده از صنایع کوچک دانست و گفت: باید تا دو تا سه ماه دیگر مطالعات توسعه صنایع کوچک در کرمانشاه را ارائه کنیم.

وی فعالیت‌های سازمان‌های توسعه‌ای مانند ایدرو و ایمیدرو را به عنوان راهبرد چهارم توسعه استان کرمانشاه معرفی کرد و گفت: رقابت در توسعه فعالیت‌های بخش خصوصی است، ما متولی بخش خصوصی هستیم و به حمایت از این بخش مکلف هستیم، اما این تفکر که سازمان‌های توسعه‌ای باید از سرمایه گذاری محدود شوند، چون رقیب بخش خصوص خواهند شد تفکر درستی نیست.

شریعتمداری اضافه کرد: برای بازسازی و نوسازی واحد‌های تولیدی نیز تخفیف در نرخ تسهیلات اعطایی سیستم بانکی در نظر گرفته شده که سهم استان کرمانشاه را در اختیار آنان قرار می‌دهیم.

 

انتهای پیام/ز

اعطای تسهیلات برای بازسازی واحدهای تولیدی

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر