کد خبر: ۶۵۶۳۷۳۰
تاریخ انتشار: ۲۳ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۴:۵۷

فرماندار نیکشهرگفت: مشکلات کم آبی شهر و روستا‌های این شهرستان برای تامین آب آشامیدنی، کشاورزی و صنعت تنها با انتقال آب دریای مکران (عمان) حل می‌شود.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از زاهدان، صاحب گل صالحی فرماندار نیکشهر اظهار داشت: شهرستان نیکشهر بیش از ۱۴۱ هزار نفر جمعیت در سه نقطه شهری و ۳۹۵ روستا دارد که همه آن‌ها با مشکل کم آبی مواجه هستند.

صالحی بیان کرد: این شهرستان حدود ۲۰ سال با خشکسالی شدید مواجه بوده به طوری که بیش از ۹۰ قنات آن خشک و میلیارد‌ها تومان به کشاورزی، آب شهری و رستایی خسارت وارد کرده است.

وی بیان کرد: در شهرستان نیکشهر فقط یک سد به نام خیرآباد با ظرفیت ۲۷ میلیون مترمکعب در حدود هفت کیلومتری بالادست این شهر وجود دارد که هم اینک در حد یک میلیون مترمکعب آب دارد.

صالحی گفت: آب در شهر‌های نیکشهر، اسپکه و بنت جیره بندی شده است و بیش از ۱۵۰ روستا با تانکر آبرسانی سیار می‌شوند.

وی مطالعه و انتقال آب دریا به نیکشهر را خواستار شد و افزود: مرکز این شهرستان تا دریا ۱۱۰ کیلومتر فاصله دارد.

وی بر اجرای شبکه آبرسانی، تخصیص اعتبار برای حل مشکلات ناوگان آبرسانی سیار و افزایش تانکرها، تامین ۱۰۰ کیلومتری لوله برای بازسازی و انتقال آب از چشمه ها، بهسازی بیش از ۲۰۰ قنات و جبران خسارت‌های خشکسالی تاکید کرد.

فرماندار نیکشهر بر اجرای سامانه آبیاری تحت فشار در زمین‌های کشاورزی، مطالعه و ساخت حداقل پنج سد در چهار بخش شهرستان، تامین اعتبار برای چهار مجتمع آب روستایی، کف شکنی و لایروبی بیش از ۳۰ چاه آب آشامیدنی شهری و روستایی تاکید کرد.

انتهای پیام/ع

اجرای سامانه آبیاری تحت فشار در زمین‌های کشاورزی

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر