کد خبر: ۶۵۶۳۸۵۲
تاریخ انتشار: ۲۳ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۶:۰۷
دریاچه بند نوبهار بردسکن؛

سرپرست اداره حفاظت محیط زیست شهرستان بردسکن گفت:دریاچه بند نوبهار بردسکن یک تالاب مصنوعی و فصلی این شهرستان در بهار امسال میزبان بیش از شانزده گونه مختلف پرندگان مهاجر و سی گونه از سایر پرندگان بود.

امسال میزبان بیش از شانزده گونه مختلف پرندگان مهاجر بودسعید شفیعیان در گفتگو با خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از مشهد ، افزود: به لطف الهی با بارش‌های مطلوب بهاری بند خاکی نوبهار بردسکن آبگیری و گونه‌های مختلفی از پرندگان مهاجر مانند پرستوی دریایی پشت تیره، چوب پا، بوتیمار کوچک، فلامینگو، انواع اردک‌ها سرسبز، نوک پهن و. مهمان این تالاب مصنوعی شدند.

وی گفت: حضور این پرندگان و فاصله کم با شهر فرصتی جهت پرنده نگری را برای خانواده‌های این شهرستان در این سه ماه مهیا نمود.

سرپرست اداره حفاظت محیط زیست شهرستان بردسکن افزود: پرنده نگری بعنوان شاخه‌ای از بوم گردی رشته‌ای محبوب در طبیعت گردی است که مخصوص افراد با دانش و تخصص خاص نمی‌باشد و گفته می‌شود در برخی از کشور‌های اروپایی فوتبال دوست مانند آلمان و انگلیس به اندازه طرفداران فوتبال، پرنده نگرعلاقمند وجود دارد.

سرپرست اداره حفاظت محیط زیست بردسکن همچنین همکاری مردم و خانواده‌ها را در حفظ آرامش پرندگان مهمانان این تالاب ستود و گفت: جز یک مورد که توسط یگان حفاظت محیط زیست شهرستان با آن برخورد شد تخلفی مشاهده نشد و خوشبختانه با پایش مستمر همکارانم فضایی خوب برای بهره گیری سالم از طبیعت در عین حفاظت و نگهداری از آن فراهم گردیده و حتما انس بیشتر مردم و خانواده‌ها به طبیعت سبب ایجاد علاقه و در نهایت افزایش مشارکت در حفاظت بهتر از طبیعت می‌شود.
 
انتهای پیام//و.ت
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر