کد خبر: ۶۵۶۳۹۰۵
تاریخ انتشار: ۲۳ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۶:۴۵

نشست تخصصی بررسی راهکارهای عملی مقابله ، پیشگیری و کنترل آسیب های اجتماعی با حضور کارشناسان اجتماعی ادارات شهرستان هرسین برگزار گردید.

 نجف میرزاحسینی معاون فرماندار شهرستان هرسین در گفت و گو با خبرنگار گروه استان هایباشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه ؛گفت : آسیب‌های اجتماعی بعنوان یک تهدید جدی سلامت جسمی و روحی افراد آسیب پذیر را با خطر مواجه ساخته است و به مهمترین چالش جامعه امروز تبدیل شده است.

وی گفت : رعایت حقوق شهروندی پشتوانه و زمینه کاهش و کنترل آسیب‌های اجتماعی است.

میرزاحسینی افزود: با ارائه خدمات به روستاها مخصوصا در حوزه گازرسانی مهاجرت های روستایی در شهرستان هرسین را به حداقل رسانده ایم .

وی افزود : حدود 90 درصد از جمعیت بیکار شهرستان هرسین فاقد هرگونه مهارت هستند و این بعنوان یک آسیب مهم در حوزه اشتغال محسوب می شود.

میرزاحسینی گفت: برگزاری کلاسهای مختلف فنی و مهارتی در مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان هرسین ظرفیتی مهم در راستای توانمندسازی این افراد محسوب میشود و با توجه به اینکه اکثر دوره های برگزار شده در این مرکز از رشته های مورد نیاز در واحدهای صنعتی منطقه هستند ولی متاسفانه استقبالی از این دوره های آموزشی صورت نمی گیرد.

وی گفت: متاسفانه شهر هرسین به حوزه نفوذ آسیب‌های اجتماعی تعداد زیادی از روستاهای شهرستان دلفان که در نزدیکی این شهر قرار دارند تبدیل شده است و تبعات ناشی از این آسیب ها باعث آشفتگی اجتماعی در شهر هرسین شده است.

میرزاحسینی  افزود: حاشیه نشینی و بافت های فرسوده بعنوان یکی از آسیب های اجتماعی شهرستان هرسین است که برای ساماندهی آن اقدامات مهمی صورت گرفته است.

 

 

انتهای پیام/د

 

 

آسیب‌های اجتماعی تهدید جدی سلامت جسمی و روحی

 

 

 

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
برچسب ها
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر