کد خبر: ۶۵۶۳۹۱۶
گروه : مرکزی » اراک
تاریخ انتشار: ۲۳ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۶:۵۳
حاجعلی در سفر به ساوه؛

مدیر کل تصفیه و امور ورشکستکی قوه قضاییه در سفر به ساوه از احیای ۵۰ کارخانه به همت این اداره خبرداد.

حاجعلی، مدیر کل تصفیه و امور ورشکستکی قوه قضاییه در حاشیه دیدار از یک واحد تولیدی که از سال ۹۳ دچار ورشکستکی شد و با اقدامات اداره کل تصفیه و امور ورشکستگی قوه قضاییه دوباره به چرخه تولید بازگشته در گفتگو با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اراک؛گفت: حمایت از واحد‌های تولیدی ورشکسته از مهمترین اهداف این اداره کل در راستای تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی است ودر همین راستا در ۳ سال اخیر حدود ۵۰ کارخانه احیا شدند و بیش از ۶ هزار کارگر به کار‌های خود بازگشتند.

حاجعلی با اشاره به اینکه این کارخانه بر اساس قانون باید تعطیل می‌شد و کارگران آن بیکار می‌شدند افزود: در راستای فرمایشات مقام معظم رهبری برای ایجاد تولید و اشتغال و تحقق اقتصاد مقاومتی و با دستور مسئولین قوه قضاییه اقداماتی در راستای احیای این کارخانه انجام شد.

وی با بیان اینکه در حال حاضر این کارخانه در سه شیفت بیش از هفتصد نفر مشغول کار هستند، اضافه کرد: هدف ما از این بازدید عرض خدا قوت و بررسی عملکرد این کارخانه است.

شرایط بد اقتصادی علت افزایش نرخ ورشکستگی کارخانجات

مدیر کل تصفیه و امور ورشکستکی قوه قضاییه در ادامه علل افزایش نرخ ورشکستگی کارخانجات در چند سال اخیر را شرایط بد اقتصادی، تحریم، رکود، تورم، نظام پولی و بانکی و واردات بی رویه عنوان کرد.

وی با بیان اینکه این اداره کل در پروسه ورشکستگی دخیل نیست، گفت:: پس از ورشکستگی با تصفیه و فروش اموال شرکت ورشکسته بدهکاری آن را به بستانکاران پرداخت می‌کنیم.

وی بیان کرد: ما پیش از تصفیه با یک همت مضاعف و در راستای سیاست‌های کلی نظام و اقتصاد مقاومتی سعی بر احیا و بازسازی کارخانجات داریم و این یک افتخار و وظیفه ما است.

انتهای پیام / ج

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر