کد خبر: ۶۵۶۴۱۸۹
تاریخ انتشار: ۲۴ خرداد ۱۳۹۷ - ۰۵:۰۹

تشکیلات خودگردان فلسطین اعلام کرد هرگونه توافق صلحی را که از سوی آمریکا در آینده ارائه شود رد می‌کند.

به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از خبرگزاری شین هوا، تشکیلات خودگردان فلسطین روز چهارشنبه اعلام کرد هرگونه توافق صلحی را که از سوی آمریکا در آینده ارائه شود رد می کند.

نبیل ابوردینه، سخنگوی تشکیلات خودگردان در بیانیه رسمی مطبوعاتی اعلام کرد :«طرح صلحی که در آن قدس و آورگان فلسطینی نادیده گرفته شوند، هرگز مقدمه ای بر یک روند صلح سیاسی موفق در منطقه نخواهد بود»

وی افزود:«تا زمانی که آمریکا به چنین اقداماتی ادامه دهد که قوانین تشکیلات خودگردان و مردم فلسطین را تغییر می دهد، معتقدیم بن بست سیاسی حفظ خواهد شد.»

ابوردینه تصریح کرد:« هرگونه تماس نادرست یا بد با هرکس که بخواهد پایه های اساسی فلسطین را به مخاطره بیاندازد، ثبات شکننده در سراسر منطقه را بیشتر به آشوب می کشاند.»

این سخنان در حالی بیان می شود که رسانه های اسرائیلی از سفر هفته آتی هیئتی به ریاست جرد کوشنر، مشاور ترامپ و جیسون گرینبلات، نماینده آمریکا خبر دادند. به گفته رسانه ها هدف از سفر این دو دیپلمات عالی رتبه، مذاکره در مورد زمان آغاز طرح جدید صلح خاور میانه موسوم به «توافق قرن» برای حل مناقشه اسرائیل و فلسطین و بحران بشری غزه است. این طرح شامل دولت فلسطینی محدود به نیمی از کرانه باختری و تمام نوار غزه است و اسرائیل کنترل امنیتی بخش عمده ای از نوار غزه و تمام گذرگاه های مرزی را برعهده خواهد داشت.

انتهای پیام/

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر