کد خبر: ۶۵۶۴۴۲۲
گروه : زنجان » زنجان
تاریخ انتشار: ۲۴ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۰:۵۶

شهردار زنجان گفت: توسعه گردشگری برای دستیابی به توسعه پایدار و افزایش درآمد شهروندان، یکی از برنامه های محوری این شهرداری بشمار می آید.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از زنجان ، معصومی شهردار زنجان با اشاره به این که شهرداری در عمل به دنبال توسعه گردشگری با ساماندهی و بهره برداری از طرح های عمرانی در دست اجرا است گفت : توسعه گردشگری برای دستیابی به توسعه پایدار و افزایش درآمد شهروندان، یکی از برنامه های محوری این شهرداری بشمار می آید.

وی یکی از نمونه های این طرح ها را زنجانرود خواند و افزود: زنجانرود پیش از این به محلی برای جمع آوری فاضلاب های شهری و محیطی سرشار از لجن تبدیل شده بود که هم اکنون عملیات ساماندهی و تبدیل اطراف سه پل میربها، سید محمد و سردار به مکان تاریخی و گردشگری با سرعت در دست اجرا است.

شهردار زنجان گفت: از سوی دیگر شهرداری به جای ساخت بناهای جدید اداری، به دنبال تملک و احیای خانه های قدیمی و دارای ارزش تاریخی و بهره برداری از آن به عنوان فضای اداری است.

وی خاطر نشان کرد: در صورتی که اصرار بر کمرنگ کردن یا حذف حضور خودرو در هسته مرکزی شهر هستیم یا سبزه میدان به یکی از بحث های اصلی شهرداری تبدیل شده است، برای ارزشی است که بافت تاریخی و قدیمی زنجان دارد.

معصومی افزود: معتقدیم که نباید تمام بافت تاریخی و قدیمی شهر به بهانه تعریض معبر تخریب شود و از همین رو در عمل از ماه های گذشته شهرداری شروع به ساماندهی این مناطق کرده است.

شهردار زنجان در ادامه گفت: شهرداری قراردادی با مشاور دنبال می کند که برای گردشگر مسیر و برنامه تعریف شده ای داشته باشد و به این طریق نقاط ضعف و قوت گردشگری زنجان شناسایی و تقویت شود.

وی با بیان اینکه توسعه و تقویت گردشگری یکی از برنامه های هشت گانه شهرداری است، ادامه داد: شهرداری معتقد است که باید برای دستیابی به اهداف خود با دستگاه های دیگر تعامل داشته باشد و سایر نهادها و دستگاه های اجرایی هم باید متقابلا با شهرداری در تعامل باشند.

هم اکنون شهرداری در کنار بنیاد مسکن در تلاش برای ساماندهی و اجرای طرح زنجانرود و مشارکت در طرح ساماندهی بازار زنجان است.

انتهای پیام /ک


تلاش شهرداری زنجان و بنیاد مسکن برای ساماندهی و اجرای طرح زنجانرود

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر