کد خبر: ۶۵۶۴۴۳۵
گروه : همدان » همدان
تاریخ انتشار: ۲۴ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۴

رئیس کمیسیون اقتصاد، سرمایه گذاری و گردشگری شورای اسلامی شهر همدان گفت: احیا و بازسازی بافت تاریخی و فرهنگی شهر همدان به نوعی بازگشت هویت خفته به پایتخت تاریخ و تمدن ایران، شهر همدان است.

هویت شهری در گرو احیای بافت های تاریخیبه گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از همدان؛  مریم روانبخش رئیس کمیسیون اقتصاد، سرمایه گذاری و گردشگری شورای اسلامی شهر همدان در بازدید از خانه‌های بوم گردی و روند احداث هتل کتیبه به همراه اعضای کمیسیون، اظهار کرد: راه‌اندازی خانه‌های بوم‌گردی بر این مبنا بوده که علاقه‌مندان به بافت‌های قدیمی و گردشگرانی که به شهر همدان می‌آیند، علاوه بر بازدید از بافت سنتی و جاذبه‌های طبیعی و تاریخی شهر، مشکل اقامت  نداشته باشند و بتوانند با خوراکی‌ها و دست‌سازه‌های مردم و نیز با خرده‌فرهنگ‌های شهر آشنا شوند.

وی با تأکید بر اینکه باید گردشگری اولویت اصلی توسعه اقتصادی باشد، افزود: یکی از محورهای پیشرفت و توسعه استان همدان، ایجاد رونق اقتصادی است که یکی از راهکارهای آن، توسعه صنعت گردشگری است.

روانبخش بیان کرد: در حوزه حفظ میراث فرهنگی و تاریخی این شهر اعتباراتی صرف مرمت و احیای بافت‌های باارزش و افزایش قابلیت و جذابیت گردشگری می‌شود که در جذب گردشگر بسیار مؤثر است.

وی با تأکید بر اینکه مشکلات این حوزه باید احصا و طبقه‌بندی شود، معتقد است: با بهره‌گیری از ظرفیت‌های این بافت‌های تاریخی می‌توان شهر همدان را بیشتر و بهتر از گذشته معرفی کرد.

روانبخش بر امر آموزش به عنوان محور اصلی امور تأکید کرد و افزود: باید افراد برای بهره‌مندی از آموزش‌های گردشگری و بهره‌برداری از حضور گردشگران در منطقه، مورد توجه قرار گیرد.

وی با توجه به اینکه اجرایی شدن طرح‌های بوم گردی نیازمند حمایت مسؤولان امر در شهر است، گفت: باید همگان برای توسعه گردشگری شهر همدان مشارکت داشته باشند.

رئیس کمیسیون اقتصاد، سرمایه‌گذاری و گردشگری شورای شهر همدان بیان کرد: فضاهای تفریحی، تاریخی و گردشگری بسیار خوبی در شهر همدان وجود دارد که باید به درستی معرفی شده و مسافران را جذب کند.

روانبخش همچنین گفت: نبود هتل مناسب و امکانات اسکان از نواقص همدان به عنوان قطب گردشگری کشور محسوب می‌شود که با افتتاح هتل‌هایی همچون هتل آپارتمان کتیبه، این مشکلات رفع می‌شود.

وی شتاب احداث هتل در شهر همدان را موجب شتاب گرفتن توسعه شهر و استان همدان برشمرد و افزود: همه مسؤولان باید در این زمینه با در نظر گرفتن ضوابط اساسی، هرگونه حمایتی از سرمایه‌گذاران چنین پروژه‌هایی داشته باشند و سنگ مقابل پای سرمایه‌گذار نگذارند.

رئیس کمیسیون نظارت حقوقی و اداری شورای اسلامی شهر همدان نیز با توجه به اینکه باید در مقابل تخریب بافت‌های سنتی ارزش‌دار ایستادگی کرد، گفت: شورای شهر از بهره‌برداری بهتر از این اماکن، حمایت می‌کند.

سید مسعود عسگریان افزود: خدمت‌رسانی به مردم به عنوان یک اصل در شورای اسلامی شهر همدان مطرح است که باید بر اساس ضوابط، همه مسائل رفع شود.

در این بازدید یکی از سرمایه‌گذاران خانه‌های بوم‌گردی همدان آمادگی خود را برای احیاء، بازسازی و راه‌اندازی این بناها جهت پروژه‌های اقتصادی در بخش گردشگری اعلام کرد.

انتهای پیام/د.ا

احیای بافت های تاریخی برای بازگشت به هویت شهر

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر