کد خبر: ۶۵۶۴۵۱۸
تاریخ انتشار: ۲۴ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۷
تب و تاب سیاسی در عراق

منابع آگاه از تلاش‌های گسترده برای تشکیل ائتلافی پنج‌جانبه برای تشکیل دولت در عراق خبر می‌دهند.

تلاش ها برای پیوستن نوری مالکی وحیدرعبادی به ائتلاف سائرون و فتحبه گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان، پایگاه اماراتی البیان در گزارشی به نقل از منابع آگاه از تلاش ها برای تشکیل ائتلافی پنج جانبه با حضور ائتلاف «نصر» به ریاست حیدر العبادی، «دولت قانون» با هدایت نوری المالکی و «جریان حکمت ملی» به ریاست سید عمار حکیم، در کنار ائتلاف «سائرون» به رهبری مقتدی صدر و «فتح» به ریاست هادی عامری خبر داد.

در این گزارش آمده است: پس از آن که مقتدی صدر از هم‌پیمانی سائرون و فتح خبر داد، اقدامی ناگهانی برای تشکیل فراکسیون بزرگتر در پارلمان صورت گرفت.

یک منبع آگاه روز گذشته اعلام کرد هیئتی به ریاست «قیس خزعلی» رئیس جنبش «عصائب اهل حق» همزمان با تشکیل ائتلاف از سوی مقتدی صدر و هادی عامری، با نوری المالکی دیدار کرده و طرحی را به وی پیشنهاد داده که از سوی هادی عامری به منظور مصالحه میان رئیس ائتلاف دولت قانون و رهبر جریان صدر پیگیری می شود. طبق گفته این منبع آگاه، این طرح به منظور ورود نوری المالکی به این ائتلاف جدید است.

این منبع به نقل از خزعلی گفته است: مالکی عنصری مهم در این ائتلاف جدید بوده و عاملی برای دور کردن درگیری های داخلی است که برخی طرف های داخلی و خارجی به دنبال آن هستند.

این منبع همچنین اعلام کرده رهبر جریان صدر به رئیس ائتلاف فتح گفته وی شایستگی سمت نخست وزیری را دارد.

انتهای پیام/

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر