کد خبر: ۶۵۶۴۵۲۰
تاریخ انتشار: ۲۴ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۱:۴۳

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان جنوبی گفت: پایش ورودی های استان برای تردد ناوگان فرسوده حمل و نقل مواد خطرناک ضروری است.

به گزارش   گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از بیرجند ؛شهامت مدیر کل راهداری خراسان جنوبی در جلسه کمیسیون اجرایی مدیریت ایمنی حمل و نقل استان با تأکید بر پیشگیری از حوادث ناشی از واژگونی تانکرهای حامل مواد خطرناک گفت:18 تا 20 درصد کالاهایی که در جاده ها جا به جا می شوند مواد خطرناک هستند.


وی افزود:از آنجایی تانکرهای حمل مواد خطرناک مبدأ و مقصد های پراکنده برای تخلیه و بارگیری دارند تردد این وسایل نقلیه باید شرایط خاص داشته باشد.


شهامت خواستار ارائه چک لیست ها و عملکرد شرکت های حمل بار به خصوص در زمینه مواد خطرناک شد و گفت:باید نظارت های ویژه برای تردد این تانکرها به ویژه در طرح های خاص ترافیک لحاظ شود.


مدیر کل راهداری خراسان جنوبی با اشاره به بررسی تانکر واژگون شده در محور قزوین - زنجان اظهار داشت:اردیبهشت ماه امسال تانکر حامل اسید سولفوریک 98 درصد از شهرک صنعتی فردوس به سمت زنجان حرکت کرده و در کیلومتر 91 اتوبان زنجان - قزوین به خاطر خواب آلودگی راننده به سمت راست منحرف و یکی از محورهای کشنده آن جدا که منجر به پخش شدن اسید در کناره آزاد راه می شود.


وی با بیان اینکه 12 تخلف برای این تانکر ثبت شده است،افزود:نصب نکردن نشانه و علایم ،همراه نداشتن گواهی تأیید صلاحیت تانکر،درج نکردن اطلاعات بر بدنه بارگیر تانکر،عدم اطلاع رسانی متصدی حمل به سازمان های امدادی در زمان پخش مواد و نصب نکردن مثلث نارنجی در قسمت عقب از جمله این تحلفات است.


شهامت گفت:فرسودگی وسیله نقلیه،به همراه نداشتن اظهارنامه حمل،نداشتن صلاحیت سنی راننده، تخلف مدیر فنی شرکت در خصوص ساییدگی لاستیک، نداشتن چک لیست، عدم استفاده از راننده دوم و نداشتن وسایل ضروری از دیگر تخلف های ابلاغ شده در این حادثه است که پس از دفاع شرکت باربری در کمیسیون رسیدگی به تخلفات رأی صادر می شود.


مدیرکل راهداری استان با بیان اینکه بیشترین نگرانی در خراسان جنوبی تصادف کامیون است،اظهار داشت:برای جلوگیری از بروز چنین حوادثی آموزش لازم به تمام رانندگان ارائه می شود و در صورتی که راننده ای موفق به دریافت این آموزش ها نشود کارت هوشمند دریافت نمی کند.

انتهای پیام/غ

 

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
برچسب ها
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر