کد خبر: ۶۵۶۴۵۹۱
تاریخ انتشار: ۲۴ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۲:۲۶
مدیرکل امور مالیاتی خراسان جنوبی گفت:

مدیرکل امور مالیاتی خراسان جنوبی گفت:آخرین مهلت ارائه الکترونیکی اظهارنامه و پرداخت مالیات اشخاص حقیقی و صاحبان مشاغل حداکثر تا پایان خرداد ماه جاری است.

به گزارش   گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از بیرجند ؛نباتی مدیرکل امور مالیاتی خراسان جنوبی گفت:آخرین مهلت ارائه الکترونیکی اظهارنامه و پرداخت مالیات اشخاص حقیقی و صاحبان مشاغل حداکثر تا پایان خرداد ماه جاری است.

 

وی افزود:سی و یکم خرداد ماه جاری آخرین مهلت ارائه اظهارنامه مالیاتی عملکرد سال گذشته است و از آنجا که این زمان قابل تمدید نیست،مؤدیان صاحبان مشاغل و اشخاص حقیقی تنها هفت روز برای ارائه این اظهارنامه فرصت دارند.


نباتی با تأکید بر اینکه تسلیم اظهارنامه پس از این موعد،علاوه بر اعمال نشدن معافیت های مقرر قانونی،مشمول جرائم غیرقابل بخشش می شود،اظهار داشت:همه ادارات مالیاتی در استان آماده ارائه خدمات و راهنمایی مؤدیان در روزهای پایانی خرداد ماه هستند.


مدیرکل امور مالیاتی خراسان جنوبی ادامه داد:مؤدیان مالیاتی می توانند با مراجعه به سایت سازمان امور مالیاتی کشور به نشانی TAX.GOV.IR این اظهارنامه را دریافت و تکمیل کنند.


وی گفت:سال گذشته 33 هزار و 666 اظهارنامه مالیاتی در استان تکمیل شد که از این تعداد 27 هزار و 551 اظهارنامه مربوط به مشاغل و 2 هزار و 481 فقره اظهارنامه به اشخاص حقوقی و 3هزار و 634 فقره به صاحبان املاک تعلق داشت.


نباتی ادامه داد:سال گذشته 2 هزار و 461 میلیارد ریال مالیاتی در استان وصول شد که هزار و 485 میلیارد ریال آن مربوط به مالیات های مستقیم و 976 میلیارد ریال آن مالیات ارزش افزوده بوده است.


مدیرکل امور مالیاتی خراسان جنوبی با تأکید بر اینکه مالیات أخذ شده پس از اینکه به خزانه کل کشور واریز شد در قالب اعتبارات به استان برگشت داده می شود،گفت:این درآمد صرف اموری چون راهسازی،احداث بیمارستان و پروژه های عمرانی دهیاری ها و شهرداری های استان می شود.


وی با بیان اینکه 233 میلیارد تومان درآمد مالیاتی در سال 97 برای استان مصوب شده است،افزود:درآمد حاصل از مالیات ارزش افزوده صرف پروژه های دهیاری ها و شهرداری ها می شود که از این رقم 82 درصد درآمد به شهرداری ها و 12 درصد به دهیاری ها پرداخت شد.


مدیرکل امور مالیاتی استان ضمن تأکید بر ارائه به موقع اظهارنامه ها ادامه داد:بالغ بر 85 درصد مؤدیان صاحبان مشاغل استان اظهارنامه مالیات صفر و کمتر از آن ارائه کردند؛و از آنجایی که مشاغل استان ضعیف هستند اکثرا از مالیات معاف می شوند یا مشمول مبالغ کم خواهند بود سعی می کنیم زیاد به قشر آسیب پذیر کار نداشته باشیم و اگر اظهارنامه ارائه دهند بر اساس همان مالیات محاسبه می شود.


نباتی تصریح کرد:در استان تمرکز بر روی فرارهای مالیاتی و بحث های مالیاتی کلان است و در قانون نیز با فرارهای مالیات مانند مجرم برخورد می شود تا حق و حقوقی از دولت ضایع نشود.


سهم خراسان جنوبی از وصول مالیات در سطح کشور 0.27 درصد است.
انتهای پیام/غ

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر