کد خبر: ۶۵۶۴۶۱۴
تاریخ انتشار: ۲۴ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۲:۳۷

رئیس اداره آب بدون درآمد و مدیریت مصرف شرکت آب و فاضلاب روستایی خراسان جنوبی گفت:هدر رفت آب در شبکه‌های آبرسانی روستایی استان حدود ۳۵ درصد است.

به گزارش   گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از بیرجند ؛عزیزی صبح امروز در نشست معاونان شرکت آب و فاضلاب روستایی خراسان جنوبی گفت:صیانت و حفاظت از منابع ارزشمند آبی که در شرایط بحرانی قرار دارند از مهمترین و اولویت‌دارترین اهداف شرکت‌ آب و فاضلاب است.

 

وی افزود: از آنجاکه استان خراسان جنوبی در جمع کم آب‌ترین مناطق کشور است کنترل و کاهش هدر رفت آب بیش از پیش باید مورد توجه قرار گیرد.

 

عزیزی با اشاره به محدودیت ذخایر آبی کشور بیان کرد:مدیریت داشته‌ها و توجه به مصرف بهینه در کشور بسیار ارزشمند است و باید تمامی فعالیت‌های مرتبط در این راستا تبیین و مورد توجه قرار گیرد.

 

رئیس اداره آب بدون درآمد و مدیریت مصرف شرکت آب و فاضلاب روستایی خراسان جنوبی عنوان کرد:در نیمه دوم سال گذشته توجه به اتلاف آب در شبکه‌های آبرسانی وارد مرحله جدیدی از اجرا شد به طوری که به میزان 11 لیتر بر ثانیه در عملیات نشت‌یابی مورد اصلاح قرار گرفت.

 

وی تصریح کرد:این میزان در سه ماهه پایانی سال و در قالب 27 مورد نشت یابی صورت گرفته که شهرستان بشرویه با 3.7 لیتر بر ثانیه بیشترین میزان کشف نشتی را داشته است.

 

رئیس اداره آب بدون درآمد آبفار خراسان جنوبی افزود:شهرستان‌های طبس،بیرجند،خوسف و قاین نیز از جمله شهرستان‌هایی بودند که سال گذشته مورد اقدامات نشت‌یابی قرار گرفتند.

 

عزیزی بیان کرد:کشف 38 مورد نشتی به میزان 15 لیتر بر ثانیه در دو ماهه نخست امسال در شبکه‌های توزیع روستایی استان از اقدامات این شرکت در راستای جلوگیری از اتلاف و هدر رفت آب در شبکه‌ها است.

 

وی با اشاره به اینکه هدر رفت آب در شبکه‌های آبرسانی روستایی استان خراسان جنوبی حدود 35 درصد است،گفت:امیدواریم با جذب اعتبارات کافی برای اصلاح و بازسازی شبکه‌های فرسوده بتوانیم به میزان قابل توجهی از هدر رفت آب کاسته و در صیانت از منابع محدود آبی استان و کشورمان سهیم باشیم.

انتهای پیام/ غ

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر