کد خبر: ۶۵۶۴۶۱۸
گروه : قزوین » قزوین
تاریخ انتشار: ۲۴ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۲:۴۰

رییس دادگستری شهرستان قزوین گفت: لایحه حذف مهر طلاق از شناسنامه با حقوق عمومی سازگار نیست.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از قزوین؛ حجت الاسلام حسین کثیرلو رئیس دادگستری شهرستان قزوین گفت: وجود مهر طلاق در شناسنامه زنان مطلقه مشکلی در زمان ازدواج بعدی آن‌ها به وجود نخواهد آورد چرا که اگر واقعیت‌ها بیان شود این زنان می‌توانند با کسانی که شرایط برابری با خودشان دارند، ازدواج کنند.

حجت الاسلام کثیرلو افزود: قانونی که در مورد حذف واژه طلاق تصویب شده فقط برای بانوانی است که طلاق آن‌ها در دوران عقد رخ داده و سابقه رابطه زناشویی نداشته اند.

رییس کل دادگاه‌های عمومی و انقلاب قزوین گفت: اگر قانونی برای حذف واژه طلاق از شناسنامه همه زنان مطلقه تصویب شود موجب نوعی فریبکاری و تدلیس در عقد ازدواج می‌شود و در قانون فریبکاری از مصادیق فسخ عقد نکاح است.

حجت الاسلام کثیرلو خاطرنشان کرد: شناسنامه یک سند رسمی است و هویت فرد را مشخص می‌کند و همه مشخصات افراد در آن ثبت می‌شود و با همه سختگیری‌هایی که قانونگذار انجام می‌دهد فریبکاری اتفاق می‌افتد و با تصویب چنین قانونی دست افراد سودجو در این زمینه بازترخواهد شد.

این مقام قضایی افزود: طلاق خانم‌های دوشیزه هم اگر در زمان ازدواج مجدد به طرف مقابل گفته نشود مشکل ایجاد می‌کند و دادگاه‌ها نیز به خاطر فریبکاری به فسخ نکاح حکم می‌دهند.

انتهای پیام/

لایحه حذف مهر طلاق از شناسنامه با حقوق عمومی سازگار نیست

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر