کد خبر: ۶۵۶۴۸۳۰
گروه : کرمان » کرمان
تاریخ انتشار: ۲۴ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۵:۲۹

مدیر کل منابع طبیعی و آبخیز داری کرمان گفت :بیابان زدایی ۳۰۰۰ هکتار از عرصه‌های شرق استان در دستور کار قرار دارد.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمان، رجبی زاده مدیر کل منابع طبیعی و آبخیز داری کرمان در نشست خبری امروز گفت: در هزاره سوم یکی از معضلات اصلی بشر پدیده بیابان زایی است.

رجبی زاده افزود:سازمان ملل ۱۷ ژوئن مصادف با ۲۷ خرداد را روز جهانی مقابله با بیابان زدایی نامگذاری کرده است این مهم در کشور ما نیز با توجه به بروز پدیده گردو غبار مورد اهمیت و پیگیری است .

وی افزود: هر سال یک شعار برای روز بیان زایی تعریف میشود که شعار امسال سرزمین ارزشمند است.

رجبی زاده گفت:  زیست گاه‌های در مقابل با پدیده بیابان زدایی در معرض شدید و تخریب و مهاجرت ساکنان قرار گرفتند و بایستی سرمایه گذاری‌های بسیار زیادی به منظور احیای این قبیل ثروت‌ها انجام دهیم.

وی بیان داشت:در استان کرمان به دلیل اینکه استان کویری است کار‌های مختلف بیابان زدایی را در دهه‌های مختلف انجام داده ایم.

رجبی زاده بیان داشت: امسال مقام معظم رهبری از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی ۲۵۰ میلیون دلار  برای امر آبخیزداری تخصیص داده اند که تا به امروز نزدیک به ۲۰ میلیارد تومان در این خصوص توانسته ایم مصوبه دریافت کنیم .

وی  یکی از اقدامات مهم برای حفظ مناطق زیستی برای مقابله با  پدیده گرد و غبار و شن‌های روان را اجرای طرح‌های آبخیزداری عنوان کرد.

مدیر کل منابع طبیعی و آبخیز داری کرمان اجرای این طرح را در کنار طرح‌های مختلف بیابان زدایی از قبیل؛ نهال کاری، عملیات کنترل هرزآب‌ها، تله‌های رسوب گیر و عملیات مالچ پاشی برای دومین سال در سطح ۳ هزار هکتار در شرق استان کرمان را از دیگر برنامه‌های امسال در روز ۲۷  خردادماه عنوان کرد.

انتهای پیام/ی

27 خرداد ماه روز جهانی مبارزه با بیابان زایی

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر