کد خبر: ۶۵۶۴۹۳۳
تاریخ انتشار: ۲۴ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۶:۴۲
رئیس دانشگاه آزاد:

رهبر با اشاره به اهداف ایران در ارتقای مسائل علمی گفت: شکستن انحصار علم را وظیفه خود می دانیم.

ایران در تولید علم رتبه شانزدهم دنیا را در اختیار دارد/ دانشگاه آزاد آماده تعامل بیشتر با دانشجویان غیرایرانی استبه گزارش  حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان؛  فرهاد رهبر رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در نخستین مراسم ضیافت افطاری دانشجویان غیرایرانی دانشگاه آزاد اسلامی  در مسجد امام علی (ع) واحد علوم و تحقیقات برگزار شد، گفت: بسیار خوشحالم که در این جمع حضور دارم و امیدوارم همه ما فیض کافی از این ماه مبارک برده و از شب‌های قدر توشه کافی برای آخرت اندوخته باشیم.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه یکی از سیاست‌های جمهوری اسلامی ایران گسترش روابط علمی و فرهنگی با کشور‌های مسلمان به ویژه کشور‌های همسایه است، گفت: به این منظور، برنامه‌هایی برای تمامی دانشگاه‌های کشور تعریف شده و به تبع آن دانشگاه آزاد اسلامی نیز وظایف ویژه‌ای برای گسترش روابط علمی و فرهنگی با کشور‌های مسلمان و همسایه دارد.

پذیرش دانشجو از کشور‌های دوست و همسایه در دانشگاه آزاد اسلامی

وی افزود: یکی از وظایف دانشگاه آزاد اسلامی، پذیرش دانشجو از کشور‌های دوست و همسایه است. رسالتی برعهده دانشگاه هاست که بتوانند این روابط را به خوبی گسترش دهند، اما سوالی که ممکن است ایجاد شود، این است که چرا چنین سیاست‌هایی در جمهوری اسلامی ایران اتخاذ شده است؟

 رهبر تصریح کرد: همگی به خوبی می‌دانیم که وسواس خاصی در کشور‌های شمال نسبت به کشور‌های جنوب وجود دارد که همواره کشور‌های پیشرفته نسبت به کشور‌های در حال توسعه حساسیت داشته‌اند و تلاش می‌کردند علم و دانش را که یکی از ابزار‌های پیشرفت و توسعه اقتصادی است به کشور‌های در حال توسعه منتقل نشود.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه کشور‌های پیشرفته همواره در انتقال دانش و تکنولوژی به سایر کشور‌ها سخت گیری‌های خاصی داشته‌اند، گفت: دلیل این سخت گیری‌ها آن است که کشور‌های مستکبر به رهبری آمریکا تلاش دارند علم و دانش به عنوان ابزار قدرت در اختیار کشور‌های محدودی قرار گیرد و مانع دستیابی کشور‌های در حال توسعه به این ابزار شوند.

وی یادآور شد: پس از پیروزی انقلاب اسلامی و با استقرار جمهوری اسلامی ایران، گام‌های بزرگی در عرصه‌های علمی با جدیت فراوان برداشته شد، به گونه‌ای که امروز ایران در تولید علم رتبه شانزدهم دنیا را در اختیار دارد که به زودی به جایگاه چهاردهم خواهد رسید؛ این موضوع موفقیت بزرگی برای نظام جمهوری اسلامی ایران و خار چشمی برای دشمنان است.

جمهوری اسلامی ایران وظیفه خود می‌داند که انحصار علمی دنیا را بشکند

 رهبر خطاب به دانشجویان غیرایرانی حاضر در این مراسم گفت: یکی از وظایفی که شما برعهده دارید، این است که خودتان را به قدرت علم و دانش مجهز کنید، چرا که شما سفیران علمی و فرهنگی کشورتان هستید که روی شما سرمایه‌گذاری شده است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی بیان کرد: اگر خودتان را به سلاح علم و دانش مجهز کنید، دشمنان قادر نخواهند بود با این ابزار مانع پیشرفت کشور شما شوند.

رئیس دانشگاه آزاد با بیان اینکه همه شما مدیران آینده کشورتان هستید، تاکید کرد: امروز باید برای ساختن آینده کشورتان مجهز شوید، بنابراین جمهوری اسلامی ایران وظیفه خود می‌داند که انحصار علمی که در دنیا به وجود آمده را بشکند و خود را به مرز علم برساند و دستاورد‌های علمی خود را در اختیار کشور‌های مسلمان قرار دهد.

وی با اشاره به اینکه این موضوع را یک وظیفه دینی و انسانی می‌دانیم، گفت: معتقدیم شما دانشجویان با پیشرفت علمی خود می‌توانید مانع حضور دشمن در منطقه شوید و ما با تمام توان در خدمت شما هستیم تا کسانی که متقاضی تحصیل علم و آموزش هستند، بتوانند از ظرفیت‌ها و امکانات دانشگاه آزاد اسلامی بهره‌مند شوند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه این دانشگاه آماده تعامل و همکاری بیشتر با دانشجویان غیرایرانی است، گفت: مهم نیست که شما امروز دانشجو هستید؛ موضوعی که برای ما اهمیت دارد این است که شما مدیران آینده کشورتان هستید و ما می‌خواهیم که ارتباطمان با شما ادامه‌دار باشد.

آمادگی دانشگاه آزاد اسلامی به انجام پروژه‌های مشترک علمی با کشور‌های دوست و همسایه

 رهبر خطاب به سفیران کشور‌های مسلمان در ایران گفت: آمادگی انجام پروژه‌های مشترک علمی در سطح مرز دانش را با همه کشور‌های دوست و همسایه داریم و دانشمندان ما این آمادگی را دارند که در مقاطع تحصیلات عالی، تحصیلات تکمیلی و پسادکتری، علم و دانش خود را در اختیار علاقه مندان از کشور‌های دوست و همسایه قرار دهند.

وی ادامه داد: دانشگاه‌های ایران به ویژه دانشگاه آزاد اسلامی آزمایشگاه‌ها و کارگاه‌های بسیار مجهزی دارند که می‌توانند در اختیار پروژه‌های مشترک قرار دهند که لازمه آن این است که شما دانشجویان ابتدا در کشور‌های خود نیازسنجی کرده و نیاز‌ها را به مسئولان منتقل کنید تا بتوانید از این ظرفیت‌ها بهره‌مند شوید.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه شکستن انحصار علمی به رهبری آمریکا یکی از اهداف جمهوری اسلامی ایران و دانشگاه آزاد اسلامی، گفت: تشکیل کنسرسیوم‌های علمی در کشور‌های دوست و همسایه برای ارتقای سطح علمی و دستیابی به مرز علم و دانش، می‌تواند منجر به ثروت‌آفرینی و گذار از توسعه‌یافتگی و رسیدن به پیشرفت شود.

 رهبر خطاب به دانشجویان حاضر در مراسم گفت: شما می‌توانید برگزاری همایش‌های مشترک علمی و پژوهشی در موضوعات مختلف را برنامه ریزی و پیگیری کنید و این همایش‌ها را به صورت پایه‌ای در دانشگاه آزاد اسلامی برگزار کرده و در کشور‌های خودتان ادامه دهید که این موضوع نیازمند آن است که ابتدا نیاز‌های کشورتان را بشناسید و به ما بگویید چگونه می‌توانیم با برگزاری این همایش‌ها به شما کمک کنیم.

وی با تاکید بر حفظ حرمت دانشجویان غیرایرانی گفت: شما میهمان ما هستید و تا زمانی در ایران به سر می‌برید، حفظ حرمت و کرامت شما برای ما واجب است، بنابراین هر مشکلی که برای تان پیش آمد، بدون معطلی موضوع را با معاونان فرهنگی و دانشجویی واحد خود مطرح کنید تا به معاونت فرهنگی و دانشجویی سازمان مرکزی منتقل شده و مورد بررسی و رسیدگی قرار گیرد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در پایان تاکید کرد: این دانشگاه وظیفه خود می‌داند که حرمت میهمانان که سفیران علمی و فرهنگی کشورشان هستند را حفظ کند و به این موضوع اعتقاد داریم که می‌توانیم با همکاری متقابل، کسب علم و شکستن انحصار علمی را محقق کنیم.

انتهای پیام/

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر