کد خبر: ۶۵۶۵۱۰۲
تاریخ انتشار: ۲۴ خرداد ۱۳۹۷ - ۲۲:۳۴
مدیرجهاد کشاورزی زابل خبر داد:

مدیرجهاد کشاورزی زابل گفت: کمبود آب و خشکسالی در زابل، انگور یاقوتی زودرس‌ترین نوع انگور در کشور را در معرض نابودی قرار داده است.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از زاهدان، و به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان، محمد موسوی مدیر جهاد کشاورزی زابل در شورای کشاورزی زابل اظهار داشت: هرساله از ۲۵۰ هکتار باغات انگور یاقوتی بارور در زابل، ۲ هزار تن محصول برداشت می‌شد که امسال با کاهش ۸۰ درصدی برداشت این محصول مواجه هستیم.

وی بیان کرد: انگور یاقوتی با خشکسالی و طوفان‌های شن منطقه سازگار است، اما امسال بحران بی آبی به این نوع محصول خسارت وارد کرده است.

مدیر جهاد کشاورزی زابل در ادامه تصریح کرد: سطح باغات انگور یاقوتی در منطقه سیستان شامل ۵ شهرستان هیرمند، هامون، زهک، نیمروز و زابل ۱۸۰۰ هکتار است که پیش از این علاوه بر تامین نیاز استان به سایر نقاط کشور نیز صادر می‌شده است.

همچنین مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان نیز در این جلسه گفت: ۳ هزار و ۷۰۰ هکتار از باغ‌های سیستان و بلوچستان به کشت انگور اختصاص دارد که ۳ هزار هکتار آن بارور و بقیه غیر بارور است.

اردشیر شهرکی تصریح کرد: ۸۵ درصد انگور تولیدی در سیستان و بلوچستان از نوع یاقوتی و بقیه شامل انواع فخری، لعل، امیری، سنگک، غلامی، چشم گاوی، قندهاری و حاجی عباسی است.

مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان افزود: همه ساله حدود ۳۰ هزار تن از این محصول در سیستان و بلوچستان برداشت می‌شد که به دلیل خشکسالی و تغییرات اقلیمی امسال شاهد کاهش تولید این محصول بودیم.

انتهای پیام/ع

برداشت انگور یاقوتی در زابل

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر