کد خبر: ۶۵۶۵۱۷۴
گروه : قزوین » قزوین
تاریخ انتشار: ۲۵ خرداد ۱۳۹۷ - ۰۸:۴۹

مومنان روزه دار در استان قزوین پس از یک ماه بندگی و عبادت به درگاه خداوند نماز عید سعید فطر را اقامه کردند.

اقامه نماز عید بندگی در قزوینبه گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از قزوین ؛ این نماز امروز در مصلای شهر قزوین به امامت حجت الاسلام والمسلمین عابدینی نماینده ولی فقیه و امام جمعه قزوین اقامه شد.

همچنین نماز عید فطر در مساجد و بقایای متبرکه سایر مناطق مختلف استان برپا شد .

نماینده ولی فقیه در استان قزوین در خطبه‌های نماز عید فطر با اشاره به خسارت سرمازدگی در بخش کشاورزی از مسولان خواست جبران خسارت‌ها را به موقع انجام دهند، به وضعیت کشاورزان توجه ویژه داشته باشند و سرعت در حل مشکلات این قشر زحمت‌کش را با جدیت در دستور کار قرار دهند.

حجت‌الاسلام والمسلمین عابدینی ضمن یادآوری روز جهانی بیابان زدایی خاطرنشان کرد: همه مردم دنیا به این نتیجه رسیده اند که اگر به فریاد خودشان نرسند، بیابان‌ها و مشکلات پیرامونی آن، زندگی را بر آن‌ها سخت می‌کند و برای مقابله با بیابان‌زایی بسیج عمومیِ جهانی لازم است.

امام جمعه قزوین با اشاره به مشکلات آب و هوایی و همچنین بحث بیابان زایی در استان قزوین بیان کرد: در استان قزوین مسئولان می‌دانند که مشکلات این حوزه بسیار جدی است و راه حل‌ها را نیز مطالعه کرده اند.

وی گفت:مردم نیز باید در این عرصه نقش خود را ایفا کنند و برای حفظ آب‌های زیرزمینی، پرهیز از کشاورزی سنتی تلاش خود را با جدیت بیشتری انجام دهند و حل مشکلات این عرصه را وظیفه شرعی خود بدانند.

حجت‌الاسلام والمسلمین عابدینی در ادامه با بیان اینکه در سال ۱۳۶۰ مجلس رأی خود را مبنی بر عدم کفایت بنی‌صدر صادر کرد، گفت: بنی‌صدر آدمی نبود که به فکر معیشت، فقر و اشتغال مردم باشد و کسی نبود که در مقابل اجانب بصیرت، شجاعت و قاطعیت لازم را داشته باشد.

نماینده ولی فقیه در استان ادامه داد: به خاطر همین دلایل مجلس به این نتیجه رسید که باید به عدم کفایت بنی صدر رأی بدهد و پس از آن امام خمینی (ره) وی را از سمت ریاست جمهوری عزل کردند.

امام جمعه قزوین عنوان کرد: امیدواریم خدای متعال این مملکت را از همه کسانی که شایستگی، توان، شجاعت و دلسوزی خدمت به مردم را ندارند تا فقر و مشکلات معیشتی مردم را برطرف کنند و اقتدار کشور را افزایش دهند، حفظ و حراست کند.

وی با بیان اینکه در سالی که گذشت در قصه برجام شاهد تحقق وعده الهی در پیمان شکنی مستکبران بودیم، یادآور شد: امروز مستکبران می‌خواهند بازی دیگری را با نام FATF آغاز کنند که این ماجرا مانند برجام برای تحقیر و اعمال نفوذ، بر کشور ماست.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین با تأکید بر اینکه باید بصیرت داشته باشیم، بیان کرد: در قضیه برجام وقت ما را بسیار تلف کردند و خسارت‌های سنگینی برما وارد شد و فعالیت‌های توسعه‌ای ما را عقب انداختند، ما باید فقر و بیکاری را با اقتصاد مقاومتی حل کنیم.

وی اضافه کرد:باید با بهره گیری از مردم توانمند و غیرتمند و جوانان تحصیلکرده و به کارگیری منابع داخلی، مشکلات کشور را حل کرد.

امام جمعه قزوین ادامه داد: نباید خود را محتاج کسی بدانیم باید خود را مکلف بدانیم که از سرمایه‌های ملی، نیرو‌های انسانی، منابع طبیعی کشور و دانشمندان خود برای پیشرفت و توسعه کشور استفاده کنیم.

حجت‌الاسلام والمسلمین عابدینی گفت: به کسانی که بسیار ساده لوحانه به غرب و به دشمنان استکباری نگاه می‌کردند، می‌گوییم در قضیه FATF هم مثل برجام وقت ما را تلف نکنید و برای رفع بیکاری، حل مشکلات اقتصادی و بهبود معیشت مردم تلاش کنید.

وی با بیان اینکه مسئولان نباید وضعیت اقتصادی کشور را به حال خود رها کنند، گفت: چرا نباید هیچ گونه کنترل و دلسوزی برای بهبود زندگی مردمی که به سختی درحال اداره زندگی خود هستند، وجود داشته باشد؟ مدیریت مسئولان کجاست؟ حقوق مسئولان در صورتی مشروع است که کارشان را به نحو احسن انجام دهند و مشکلات مردم را برطرف کنند، مردم بدهکار مسئولان نیستند که حقوق‌های کذایی دریافت کنند و زندگی مرفه خود را اداره کنند و مردم را نبینند.

حجت‌الاسلام والمسلمین عابدینی اضافه کرد: چرا مسئولان باید در غفلت به سر ببرند و جیب خالی مردم را نبینند؟ بهتر است مسئولان دولتی به جای نگاه به غرب، فکر رفع مشکلات معیشتی مردم باشند تا رضایت عمومی را به دست آورند.

انتهای پیام/

برپایی نماز عید فطر در قزوین

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر