کد خبر: ۶۵۶۵۱۷۹
گروه : کرمان » کرمان
تاریخ انتشار: ۲۵ خرداد ۱۳۹۷ - ۰۵:۵۵

به دنبال خدمات خوب و موثر پرسنل مرکز مشاوره پلیس کرمان، تعدادی از مراجعان این مرکز از فرمانده انتظامی استان بابت به کارگیری نیروهای کارآمد، دلسوز و پیگیر با ارائه لوح یاد بودی قدردانی کردند.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمان، سردار رضا بنی اسدی فر، فرمانده انتظامی استان کرمان در این نشست و دیدار گفت: نیروی انتظامی بر مبنای اصل پیشگیری از آسیب های اجتماعی و ارائه راه حل های مناسب برای حل مشکلات مراجعان، مرکز مشاوره و مددکاری را در دستور کار خود قرار داده است.

وی مددکاری اجتماعی را يک خدمت حرفه ای عنوان کرد و افزود: این کار بر دانش و مهارت هاي خاصي استوار است و هدف از آن کمک به افراد، گروه ها يا جامعه است تا بتوانند استقلال و رضايت خاطر فردي و اجتماعي لازم را به دست آورند.

سردار بنی اسدی فر تصریح کرد: مشاوره و مددکاری امری کاملاً تخصصی است که با دشواری ها و مشکلات افراد سرو کار دارد، لذا در ریشه یابی مسائل و مشکلات رفتاری در جامعه کمک زیادی به نیروی انتظامی می کند.

وی به مردم، به ویژه خانواده ها توصیه کرد: از خدمات مشاوره استقبال کنند و از نظرات کارشناسی مشاوران و روانشناسان برای حل آسیب ها و مشکلات خود کمک بگیرند.

کوروش احمد یوسفی، معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان کرمان هم در این نشست گفت: امروزه آسیب های اجتماعی در جامعه به نحویست که زندگی افراد را تحت الشعاع قرارداده است.

وی افزود: بر این اساس، روانشناسان و مددکاران باید با عشق و صداقت در رفتار، علم و تخصص خیرخواه مردم باشند.

احمد یوسفی به اهمیت نقش مشاور و روانشناس در جامعه پرداخت و تصریح کرد: نقش و اهمیت مشاور و روانشناس در جامعه امروزی برکسی پوشیده نیست و چه خوب است همگان این مهم را در زندگی خود لحاظ کنند.

وی کاهش پرونده های ارجاعی کلانتری به دادگستری ها را یکی از نکات مثبت حضور مشاوران عنوان کرد و یادآور شد: با حضور مشاوران و مددکاران در کلانتری ها بسیاری از مشکلات، آسیب ها و پرونده های ارجاعی به دادگستری کاهش پیدا کرده است.

احمد یوسفی، مشاوران و روانشناسان را ستون محکم اعتماد و امنیت برای مراجع دانست و تأکید کرد: مشاوران و روانشناسان باید پذیرش، امنیت و اعتماد را به مراجعان دهند.

سرگرد حجت امامعلی نژاد، رییس مرکز مشاوره فرماندهی انتظامی کرمان هم به ارائه گزاشی از این مرکز پرداخت و گفت: مراکز مشاوره پلیس کرمان در زمینه های خانوادگی، روان شناختی و روان سنجی به مراجعان مشاوره رایگان ارائه می دهد.

وی با اعلام اینکه به همت مشاوران این مرکز، از ابتدای امسال با کاهش ۵۸ درصدی آسیب های اجتماعی مواجه بوده ایم، افزود: طی سه ماهه نخست امسال، دو هزارنفر از خدمات مشاوره نیروی انتظامی بهره‌مند شده‌اند.

 سرگرد امامعلی نژاد تصریح کرد: این مرکز همواره تلاش کرده، با تعاملات و همکاری آموزش و پرورش، بهزیستی، مراجع قصایی و دانشگاهها محیط امنی را برای افراد و مراجعان به وجود آورد.

در پایان این نشست، تعدادی از مراجعانی که مشکلات آنها در این مرکز به نحوی حل شده بود و در این راستا به آرامش رسیده بودند، با اهدای لوحی از فرمانده انتظامی استان و مشاوران دلسوز و متخصص این مرکز قدردانی کردند.

در بخشی از متن این لوح آمده است: تأمین امنیت و آرامش در سایه ایجاد وفاق و همدلی، مسئولیتی سنگین و توفیق در تحقق آن، نعمتی ارزشمند از جانب پروردگار است.

بی شک تلاش شما در حفظ امنیت و فعالیت مرکز مشاوره آرامش پلیس کرمان ازطریق به کارگیری دانش و تعهد به مبنای مددکاری اسلامی برگرفته از سیره انبیای الهی در تحکیم‌ بنیان خانواده، قابل تقدیر و ستایش است.

انتهای پیام/ب

مرکز مشاوره پلیس کرمان، رضایت مراجعان را به دنبال داشت

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر