کد خبر: ۶۵۶۵۲۲۶
گروه : یزد » یزد
تاریخ انتشار: ۲۵ خرداد ۱۳۹۷ - ۰۹:۲۳
امام جمعه بافق:

امام جمعه بافق گفت: ناامید کردن مردم از پیشرفت کشور هدف اصلی دشمن است.

به گزارش خبرنگارحاضر در محل  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از یزد؛ امام جمعه بافق در خطبه‌های نماز عید فطر در مسجد جامع این شهرستان به تشریح فضایل و ویژگی این روز سعید پرداخت و با تبریک این عید گفت: انسان بعد از انجام فرایض الهی آرامش دارد و به شادی و سرور در فرهنگ دینی ما بسیار تاکید شده است.

حجت السلام سید جواد سلیمانی با اشاره به آیات قرآن و روایات درباره اهمیت شادی و نشاط و جایگاه آن در تعالیم اسلامی افزود:شادی در اسلام زمانی است که پیروزی رخ دهد و وقتی فضل الهی به طرف انسان سراریز شد شادی و نشاط می‌آید.

وی عید فطر را عید خوشحالی عنوان کرد و بیان داشت:برخی برنامه‌ها در جشن‌ها خوشحالی زودگذر است و زمینه معصیت را برای انسان فراهم می‌کند.

امام جمعه بافق در بخش دیگری از مباحث خود محور سخنان مقام معظم رهبری در هفته گذشته تصریح کرد:فشار‌های اقتصادی و روانی اجتماعی زیادی بر جامعه تحمیل شده است.

سلیمانی بر لزوم برداشته شدن فشار‌های اقتصادی برخی از تحریم‌ها تاکید کرد و بیان داشت:این فشار‌ها متاسفانه بر داشته نشده و بیشتر نیز شده است و دشمن تلاش می‌کند که مردم را ناامید کند.

وی با اشاره به فشار روانی و اجتماعی تحمیل شده بر جامعه تصریح کرد:دشمن در صدد توطئه چینی برای کمرنگ کردن دستاورد‌های انقلاب در زمینه‌های علمی، فکری و اقتصادی است.

امام جمعه بافق با بیان اینکه دشمن می‌خواهد جلوی پیشرفت ما را بگیرید و نمی‌خواهد ما از مظلوم دفاع کنیم تصریح کرد:برخی از جریانات از جمله جریانات صنفی کارگران و کامیوندار‌ها که در شهر‌ها اتفاق افتاد را دشمن می‌خواهد به نفع خود تمام کند.

سلیمانی افزود:دشمن می‌خواهد سیاه نمایی کند و ناامید کردن مردم از پیشرفت کشور هدف اصلی دشمن است.

وی با اشاره به اینکه دشمن قصد خدشه دار کردن وحدت و انسجام کشور را دارد بیان داشت:برجام تنها کلید راهگشا نیست و باید با وحدت و اقتدار پیشرفت را رقم بزنیم.

امام جمعه بافق با اشاره به غنی بودن امکانات و منابع کشور تصریح کرد:دولت باید به برخی بخش‌ها کمک کند تا این مشکلات رفع شود.

گرامیداشت سالروز شهادت شهید چمران و شهدای موتلفه و تجلیل از مجاهدت‌های انان در طول تاریخ انقلاب از دیگر مباحثی بود که امام جمعه بافق به آن اشاره کرد.

انتهای پیام/ص

خطبه های نماز عید فطر شهرستان بافق

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
برچسب ها
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر