کد خبر: ۶۵۸۲۰۵۰
تاریخ انتشار: ۰۹ تير ۱۳۹۷ - ۲۱:۰۷
۰۹ تير ۱۳۹۷ - ۲۱:۰۷
کد خبر : ۶۵۸۲۰۵۰
با دستور وزیر اقتصاد،

کرباسیان گفت:مردم و فعالان اقتصادی می توانند ميزان واردات انواع كالاها و ارزش آن را به لحظه روی سايت گمرك مشاهده کنند.

به گزارش خبرنگار اقتصاد و انرژی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، مسعود کرباسیان وزیر امور اقتصادی و دارایی طی یادداشت اینستاگرامی با بیان اینکه اقتصاد در اتاق شيشه ای يعنی با مردم شفاف و صادق باشيم، اظهار داشت: براساس قولی که هفته قبل در نشست خبری در جمع اهالی رسانه داده بودم، از صبح امروز (شنبه) عموم مردم و فعالان اقتصادی می توانند ميزان واردات انواع كالاها و ارزش آن را به لحظه روی سايت گمرك مشاهده کنند.


وزیر اقتصاد افزود: شفافيت كه نباشد، عده ای هوس سواستفاده به سرشان می زند و با مال اندوزی عرصه زندگی را برمردم تنگ می كنند؛ اما دولت قطعا طرف مردم و حامی منافع ملی و در خدمت توسعه بخش خصوصی واقعی و مولد است که طی سال‌های تحریم از مال و جانش برای کشور صرف کرد و همچنان ایستاده است.


کرباسیان با بیان اینکه دولت به مردم قول داده بود نگران تامين مايحتاج‌شان نباشند، گفت: اين ليست و آمارها شفاف می سازد که مبتنی بر نیازهای روزانه جامعه، انواع كالاها به كشور با حمايت منطقی دولت وارد مي شود.


وی تصریح کرد: مطمئن هستم دستگاه های نظارتی مانند سازمان تعزیرات و سازمان حمایت از تولیدکنندگان و مصرف کنندگان بازارها را رصد می کنند و اگر واردكننده يا فروشنده ای كه با ارز رسمی كالا به كشور وارد كرده، آن كالا را با قيمت دلار آزاد بفروشد، به معنای پشت کردن  به منافع ملي، مصلحت كشور و زندگی عموم شهروندان است و دولت با نهايت جديت با اين افراد برخورد خواهد كرد.


وزیر اقتصاد یادآور شد: مردم عزيز كشور می توانند ليست كالاها را ببينند و اگر در هنگام خريد با گرانفروشی مواجه شدند اول آنکه از خرید آن کالا خودداری کنند و دوم اينكه با توجه به مسوليت شهرونديشان بی درنگ موضوع را با سازمان تعزيرات اعلام كنند.


کرباسیان تاکید کرد: بخش خصوصی مطمئن باشد، دولت اقتصاد شفاف و ضدفساد را می‌خواهد که همان مطالبه جدی آنهاست و به مردم هم اطمینان می دهیم که بازارها لحظه به لحظه رصد می شود.

وی از رسانه ها خواست مثل همیشه مردم را آگاه کنند. زیرا حضور موثر آنها راه را برفساد و رانت جویی می بندد.

وزیر اقتصاد همچنین در یادداشت اینستاگرامی خود تازه ترین لیست اقلام وارداتی که بنا بر محاسبات گمرک تهیه شده است را منتشر کرد.

آخرین به روز رسانی لیست کالا های وارداتی منتشر شده مربوط به ۶ تیر ماه است.

در لیست منتشر شده کرباسیان به فاکتور هایی همچون شرح ماهیت کالا، تعرفه گمرکی کالا، وزن خالص، ارزش بر اساس دلار و ریال اشاره شده است.
اطلاعات میزان و ارزش کالاهای وارداتی منتشر شد

 

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر