کد خبر: ۶۵۸۶۸۴
گروه : سیاسی » دولت
تاریخ انتشار: ۲۵ دی ۱۳۹۰ - ۱۰:۳۰
وزير راه و شهرسازي:

وزیر راه و شهرسازی گفت: نه تنها هدفمندی یارانه ها بلکه تحریم ها و نوسانات قیمت ارز هم تاثیری بر قیمت مسکن ندارد.

به گزارش حوزه دولت باشگاه خبرنگاران به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت علي نيكزاد اظهار داشت: دولت در حوزه مسکن با در اختیار داشتن زمین رایگان، تسهیلات ارزان، کنترل قیمت مصالح و با اتخاذ تدابیر لازم، قیمت مسکن را در کنترل دارد.
وی افزود: از بین مولفه های تعیین کننده قیمت مسکن، مصالح و اهم آن فولاد و سیمان است که می تواند تاثیر گذار باشد که این هم با تدابیر دولت تحت کنترل است.
وزیر راه و شهرسازی افزود: اگر فولاد و سیمان توسط وزارت صنعت، معدن و تجارت به خوبی کنترل شود در فاز دوم هدفمندی یارانه ها هم مشکلی در این خصوص نخواهیم داشت.
نیکزاد با بيان اينكه در حال حاضر در روستاها، شهرهای زیر 25 هزار نفر جمعیت و در استانهای کوچک بیش از ميزان نیاز، مسکن ساخته شده و به راحتی به هر تقاضایی پاسخ مي دهيم ادامه داد: در شهرهای بالای 25 هزار نفر و مراکز استانها، غیر کلان شهرها هم افزایش تولید و طرح خود مالکی با ارائه تسهیلات ساخت 4 درصد را در دستور کار داریم که مشکل آنان هم مرتفع خواهد شد.
وی در خصوص رفع مشکل مسکن 7-8 کلان شهر کشور گفت: افزایش تولید و تحویل مسکن در شهرهای جدید اطراف کلان شهرها و یا اجرای طرح خود مالکی در بعضی از آنها در دستور کار دولت است که می توان به پروژه های در حال ساخت 40 هزار واحدی مشهد، 35 هزار واحدی تبریز، 29 هزار واحدی اصفهان و 192هزار واحدی تهران اشاره کرد.
نیکزاد تصریح کرد: ثمره و نتیجه پروژه عظیم مسکن مهر انشاالله در سال آینده به بار خواهد نشست.
وزیر راه و شهرسازی در ادامه با اشاره به اینکه تا سال 89، 18.5 میلیون واحد مسکونی در کشور موجود بوده، گفت: طی سال 89 و 90 عملیات ساخت دو میلیون و 700 هزار واحد مسکونی شهری و روستایی در کشور اجرایی شده است.
تاثیر نوسانات قیمت ارز و تحریمها بر قیمت مسکن
نیکزاد همچنین در خصوص تاثیر نوسانات قیمت ارز بر قیمت مسکن، گفت: همانطور که قبلا اشاره کردم در این حوزه مولفه هایی تاثیر گذارند که مصالح از جمله آن است لذا وقتی قیمت ارز نوسان داشته باشد قطعا روی مصاح تاثیر می گذارد اما دولت با تدابیر لازم آن را کنترل می کند.
وی همچنین تحریم ها را بی تاثیر دانست و افزود: چون اکثر مولفه های ساختمان بومی و ساخت داخل کشور هستند از این لحاظ تحریم‌ها هم تاثیری بر مسکن نخواهد گذاشت.

/ع2

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر