کد خبر: ۶۵۸۷۶۱۲
تاریخ انتشار: ۱۴ تير ۱۳۹۷ - ۱۰:۳۵
همراه با شهدا؛

گوشه‌ای از زندگی نامه شهید محمدحسن بسایی یکی از شهدای هشت سال دفاع مقدس را در اینجا بخوانید.

به گزارش خبرنگارحوزه قرآن و عترت گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان؛حماسه دفاع مقدس روز به روز بالنده‌تر شد و جوانان ما چونان کوهی استوار در برابر تهاجم دشمن ایستادند. مقدس‌ترین و با ارزش‌ترین استقامت، دفاع از عقیده است و بدون شک دوران هشت ساله جنگ تحمیلی عراق علیه ایران از افتخارات بزرگ و بی‌نظیر ایران اسلامی است. شهادت زندگانی جاودانه یافتن است؛ اوج و عروج تعالی است.

شهادت تکامل ایمان و نهایت خلوص قلب‌هاست. شهادت مردن تحمیلی نیست بلکه انتخاب آزادانه و آگاهانه و خلوت عاشق و معشوق است.

شما می‌توانید در ادامه شرح کوتاه زندگی شهید محمدحسن بسایی یکی از شهدای دوران دفاع مقدس را بخوانید:

شهید محمدحسن بسایی در شهر خوی در منطقه شهانق متولد شد . بعداز فراغت از تحصیل دوشادوش پدر که کارگری ساده بود به کارگری پرداخت و هوش سرشار داشت . تحصیلات را به دلایل مختلف نتوانست ادامه دهد و یکسال مانده به پایان دوره متوسطه مدرسه را ترک گفت و وارد ارتش شد محیط ارتش را مساعد فعالیت و اهداف خود ندید و بنای مخالفت گذاشت به این علت به نقاط بد آب و هوا تبعید کردند و بالاخره برای دور کردن از ایران به استرالیا فرستادندبعداز پیروزی انقلاب اسلامی وارد دانشکده افسری شد پس از طی دوره دانشکده افسری شیراز به آذربایجانغربی پادگان قوشچی منتقل شد و داوطلبانه عازم جبهه های جنگ گردید.در جبهه های کردستان با اشرار و خودفروختگان داخلی و کومله و دموکرات جنگیده بود . در اثر رسته های ارتش جمهوری اسلامی تخصص کافی و در خور شایسته ای داشت .
فرازی از وصیتنامه شهید به مادرش
مادرجان انسانی که خودش را درک نموده و میخواهد برای خدا نزدیکتر شود برایش نه عیال و نه اولاد و پدر و مادر و نه مال دنیا ارزش نخواهد داشت جز در راه خدای متعال پیکار نمودن .

مادر جان :
به خدا در این راه خمینی بت شکن و حسین زمان که همان راه سعادت بشر است نشانمان داد اگر گلوله سرخ دشمن به قلبم بخورد بهتر از سعید فرزند دلبندم به سینه ام خواهم فشرد چون خداوند مصلحت دانسته و گلوله را بنام خدا به طرف دشمن رها خواهم نمود.

فرازی از وصیتنامه شهید به امت شهیدپرور:
خدایا امیدوارم که تمام گناهان مرا بخشیده سپس بزرگترین حق امت را درباره من نموده و شربت شهادت را نصیب نیز بکنی.

 

انتهای پیام/

بیوگرافی شهید محمدحسن بسایی

 

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
برچسب ها
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر