کد خبر: ۶۵۸۸۶۳۳
تاریخ انتشار: ۱۵ تير ۱۳۹۷ - ۱۴:۵۳

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار گفت: با یک کار مطالعاتی جامع، پیوست اجتماعی شرکت‌ها و قرارداد‌های سرمایه‌گذاری در منطقه آزاد چابهار را تعریف و اجرا کردیم.

به گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از زاهدان، عبدالرحیم کردی مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار اظهار داشت: با مشارکت دانشگاه تهران در سال جاری مسئولیت اجتماعی شرکت‌های سرمایه‌گذاری را در منطقه آزاد چابهار مطالعه کردیم.

وی افزود: بر اساس این مطالعه که به پایان رسیده تمامی شرکت‌هایی که در منطقه آزاد چابهار ثبت شدند و یا تمامی قرارداد‌های سرمایه‌گذاری که ازاین‌پس منعقد خواهند شدند پیوست‌های اجتماعی دارند و شرکت‌ها موظف به اختصاص منابعی برای رعایت مسئولیت‌های اجتماعی خود هستند.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار تصریح کرد: این مسئولیت‌ها شامل کمک به جوامع محلی و مسئولیت در قبال آلودگی آبی، خاکی، هوایی شرکت‌هاست که آن‌ها را موظف کند منابعی را در قالب مسئولیت‌های اجتماعی اختصاص دهند.

کردی ادامه داد: منطقه آزاد یک بنگاه اقتصادی است، ما دو نوع نگاه به مسئولیت اجتماعی داریم نگاه اول، نگاه داوطلبانه برای انجام مسئولیت‌هاست و نگاه دوم، موظف بودن به انجام مسئولیت‌های اجتماعی است؛ قاعدتاً به‌واسطه‌ی اجرای طرح‌های اقتصادی در منطقه آزاد چابهار باری بر دوش جوامع محلی می‌گذاریم بنابراین نگاه ما نگاه موظفی به انجام مسئولیت‌های اجتماعی است.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار گفت: علاوه‌بر شرکت‌ها که مسئولیت‌های اجتماعی آن‌ها به‌تازگی مطالعه و اجرایی شده؛ خود سازمان به‌عنوان یک بنگاه اقتصادی مسئولیت‌های اجتماعی خود را تا حدودی انجام داده است.

وی ادامه می‌دهد: همان‌طور که می‌دانید چابهار ازنظر شاخص‌های اجتماعی وزندگی وضع خوبی ندارد، ما در قراردادی با نوسازی مدارس استان، ساخت ۵ مدرسه در چابهار عمدتاً در مناطق روستایی و محروم را تقبل کردیم که یکی از آن‌ها در روستای تیس ان‌شاءالله تا مهرماه راه می‌افتد؛ برگزاری دوره‌های دانش‌افزایی معلمان بلوچستان نیز از سال گذشته با حمایت مالی سازمان در دستور کار ما بوده است؛ هم‌چنین در چندین نوبت اقدام به تجهیز تنها بیمارستان چابهار کردیم که آن‌هم وضع خوبی ندارد؛ بزرگ‌ترین و مجهزترین مرکز آی سی یو جنوب شرق در این بیمارستان راه‌افتاده و دو دستگاه آمبولانس آی سی یو دار هم توسط سازمان به این بیمارستان اهداشده است.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار بابیان اینکه زمین بیمارستان ۵۴۰ تختخوابی نیز در محدوده منطقه آزاد اختصاص و به وزارت بهداشت تحویل‌شده، افزود: با توجه به مشکل و معضل آب چابهار و به‌ویژه در روستا‌ها که عمدتاً توسط ناوگان آب‌رسانی سیار فرسوده، آب‌رسانی می‌شوند، نوسازی این ناوگان را تا حد توان در راستای مسئولیت‌های اجتماعی دستور کار قراردادیم و چند هفته گذشته دو دستگاه تانکر جدید آب‌رسانی هرکدام با ظرفیت ۱۲ هزار لیتر برای تسریع درروند آب‌رسانی به روستا‌های محروم چابهار اختصاص دادیم.

کردی تأکید کرد: کاملاً به بار ایجادشده توسط منطقه آزاد چابهار بر روی جوامع محلی آگاه هستیم؛ کاملاً می‌دانیم بخشی از حاشیه‌نشینی عمده و مشکلات شهری و روستایی به‌واسطه مهاجرت‌ها فزاینده به شهر، جذابیت‌هایی است که منطقه آزاد چابهار ایجاد کرده است بنابراین از همان ابتدا نگاه ما، نگاه موظفی به رعایت مسئولیت‌های اجتماعی بوده و علاوه‌بر سازمان تمامی شرکت‌ها را موظف به اختصاص دادن منابعی برای کمک و رشد و توسعه جوامع محلی کردیم.

انتهای پیام/ع

منطقه آزاد یک بنگاه اقتصادی است

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر