کد خبر: ۶۵۹۴۰۵۵
تاریخ انتشار: ۲۳ تير ۱۳۹۷ - ۰۵:۳۰
دارابی در گفت وگو با باشگاه خبرنگاران جوان مطرح کرد؛

تحلیل گر بازار سرمایه؛ شفافیت، پایدارسازی فروش،ایجاد رقابت و جلوگیری از تاثیر منفی تحریم ها را از مزایای عرضه نفت خام در بورس دانست.

ورود نفت خام در بورس، قدم مثبتی استهمایون دارابی تحلیل گر بازار سرمایه در گفت وگو با خبرنگار  بورس،بانک و بیمه  گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، درخصوص ورود نفت خام به بورس اظهار کرد: متاسفانه هیچ اراده‌ای در وزارت نفت برای شفاف شدن نحوه خرید و فروش و عرضه نفت در بورس انرژی و سایر بورس‌ها وجود ندارد.با این حال تصمیم دولت مبنی بر تحقق این امر می تواند مثمر باشد.

دارابی با بیان اینکه  نفت خام کشور در بورس داخلی و حتی بورس‌های خارجی عرضه نمی شود،افزود:عرضه نفت خام در بورس یکی از روش‌های پایدارسازی فروش و جلوگیری از تاثیر منفی تحریم هاست بنابراین باید تلاش شود که ساختار‌های جدیدی در وزارت نفت برای تحقق صددرصدی این امر شکل گیرد.

این تحلیل گر بازار سرمایه بیان کرد: درحال حاضر کشور‌هایی همچون عمان و دبی طی سال‌های اخیر توانستند نفت خام خود را وارد بورس کنند همین امر سود قابل ملاحظه‌ای را عاید این دوکشور کرده است، اما کشور‌هایی همچون ایران، عراق، کویت و... بدنبال ایجاد ساختار‌های جدید نبودند و متاسفانه درآمد‌های زیادی را از دست دادند.

دارابی، با بیان اینکه ایجاد رقابت در تولید و فرآورده‌های نفتی نیازمند ورود نفت خام در بورس انرژی است، اضافه کرد: ورود نفت خام در بورس می‌تواند به کشف قیمت عادلانه و منطقی کمک کند. متاسفانه یکی از مشکلاتی که درسال‌های اخیر درمسیر راه اجرای ابلاغیه مقام معظم رهبری در اجرای اصل ۴۴ رخ داده ،عدم عرضه نفت خام در بورس است.

انتهای پیام/

ایجاد رقابت با عرضه نفت خام در بورس

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر