کد خبر: ۶۵۹۴۲۱۴
تاریخ انتشار: ۲۱ تير ۱۳۹۷ - ۰۹:۳۷
ترقی در گفت‌و‌گو با باشگاه خبرنگاران جوان:

عضو شورای مرکزی مؤتلفه گفت: به نظر می‌رسد که بسته پیشنهادی اروپا نمی‌تواند جمهوری اسلامی ایران را برای ماندن در برجام قانع کند.

بسته پیشنهادی نمی‌تواند جمهوری اسلامی ایران را برای ماندن در برجام قانع کندحمیدرضا ترقی‌ عضو شورای مرکزی حزب مؤتلفه اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار احزاب و تشکل‌های گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان؛ با اشاره به بسته پیشنهادی اروپا درباره ادامه قرارداد برجام با ایران، اظهار کرد: بسته پیشنهادی اروپا همانطور که رئیس جمهور به آن اشاره کردند در حد یک بیانیه‌ بوده و تضمین اجرایی برای آن پیش‌بینی نشده است، همچنین در بسیاری از بندهای‌ آن اقداماتی آشکار وجود دارد.

وی افزود: به نظر می‌رسد که بسته پیشنهادی اروپایی‌ها نمی‌تواند جمهوری اسلامی ایران را برای ماندن در برجام قانع کند.

ترقی‌ تصریح کرد: اروپایی‌ها در ارائه بسته پیشنهادی خود تأخیر داشتند و به نظر می‌رسد که این اتحادیه قصد دارد تا آبان ماه وقفه‌ای ایجاد کند که اثر تحریم‌های آمریکا علیه ایران نمود بیشتری یابد.

عضو شورای مرکزی حزب مؤتلفه اسلامی بیان کرد: اروپا هیچ تضمین عملی برای ماندگاری شرکت‌های خود در ایران ارائه نداده به نحوی که این کمپانی‌ها یکی پس از دیگری از بین تحریم‌های آمریکا ایران را ترک می‌کنند.

وی ادامه داد: تصور‌ آنکه اتحادیه اروپا رفتاری فراتر از آمریکا در قبال ایران انجام دهد دور از انتظار بوده و خوش بینانه‌ به نظر می‌آید.

ترقی تأکید کرد: اروپا با اتخاذ‌ سیاست‌های هوشمندانه سعی دارد تا ایران را پس از خروج آمریکا از برجام همچنان در این قرارداد‌ نگه دارد تا بتواند پیرامون موضوعات منطقه و توان دفاعی جمهوری اسلامی ایران را پای میز مذاکره بکشاند‌، لذا به نظر نمی‌رسد که در جنگ تجاری‌ که اکنون میان اروپا و آمریکا وجود دارد این اتحادیه منافع خود را فدای منافع ایران کند.

انتهای پیام/

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر