کد خبر: ۶۵۹۴۴۶۰
تاریخ انتشار: ۲۰ تير ۱۳۹۷ - ۱۸:۱۹

نحوه برگزاری و زمان آزمون عملی رشته‌های شرایط خاص گروه هنر کنکور ۹۷ امروز اعلام شد.

به گزارش  حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان؛ پیرو اطلاعیه مورخ ۹۷/۴/۹ بدین وسیله نظر متقاضیان مجموعه رشته ­های تحصیلی گروه آزمایشی ­هنر شامل: نقاشی، ارتباط تصویری، کاردانی هنر‌های ­تجسمی، طراحی ­پارچه طراحی­ لباس، طراحی­ صنعتی، کتابت و نگارگری، ادبیات نمایشی، بازیگری، طراحی ­صحنه، نمایش عروسکی، آهنگسازی، موسیقی ایرانی، موسیقی جهانی، مجسمه‌سازی و عکاسی دانشگاه هـا و مؤسسات آموزش عالـی در آزمون سراسری ۹۷ را که دارای آزمون عملی هستند، به نکات زیر معطوف می‌دارد:

۱- آزمون عملی منحصراً از داوطلبان گروه آزمایشی هنر که در جلسه آزمون (بعدازظهر پنجشنبه مورخ ۹۷/۴/۷) حاضر بودند و بعد از آزمون سراسری (از تاریخ ۹۷/۰۴/۰۹ لغایت ۹۷/۰۴/۱۵) علاقه­ مندی خود را با پرداخت هزینه آزمون عملی و طراحی رشته ­های تحصیلی در تاریخ مذکور در پایگاه اطلاع‌رسانی این سازمان اعلام نموده‌اند بعمل خواهد آمد.

۲- داوطلبانی که متقاضی آزمون عملی و طراحی رشته‌های تحصیلی فوق‌الذکر شده‌اند، درصورت تمایل لازم است پس از اعلام نتایج اولیه با توجه به دوره‌هایی که براساس کارنامه در آن مجاز به انتخاب رشته گردیده‌اند، با مراجعه به پایگاه اطلاع‌رسانی این سازمان در زمان مقرر نسبت به انتخاب کدرشته‌محل‌های تحصیلی مربوط در فرم انتخاب رشته این آزمون از اولویت ۱ تا ۱۵۰ و در هر اولویتی که علاقه دارند اقدام نمایند.

۳- متقاضیانی که نسبت به واریز هزینه آزمون عملی خود اقدام نموده‌اند باید در زمان اعلام شده کارت آزمون عملی و یا طراحی خود را پرینت نموده و طبق آدرس مندرج در کارت ورود به جلسه آزمون عملی برابر زمان و مکان مندرج در پرینت کارت عملی خود اقدام نمایند.

تبصره: آن دسته از داوطلبانی که با توجه به پرداخت هزینه برگزاری آزمون عملی، متقاضی دو مجموعه از رشته ­های تحصیلی مربوط شده­ اند می‌بایست به منظور شرکت در هر یک از مجموعه ­های ذیربط نسبت به پرینت کارت برای هر مجموعه اقدام نمایند.

۴- آزمون‌های عملی و طراحی و درس تخصصی هر رشته قابل تمدید، تکرار و یا برگزاری آن بصورت انفرادی برای هیچ داوطلبی و تحت هیچ شرایطی میسر نمی‌باشد.

۵- حضور داوطلب در حوزه نیم ساعت قبل از ساعت شروع آزمون الزامی می‌باشد.

۶- داوطلبانی که متقاضی رشته‌های فوق بوده و نسبت به پرداخت هزینه آزمون عملی در موعد مقرر اقدام نموده و به هردلیل موفق به دریافت کارت ورود به جلسه آزمون عملی و یا طراحی از پایگاه اطلاع‌رسانی این سازمان نیست، می‌بایست با به همراه داشتن رسید پرداخت هزینه، دو قطعه عکس و کارت شناسایی معتبر، در روز‌های دریافت کارت شرکت­ در­ آزمون به نماینده سازمان سنجش مستقر در باجه رفع نقص در شهرستان محل برگزاری آزمون (به آدرس اعلام شده در توضیحات بند الف) و براساس برنامه زمانی­ اعلام شده، مراجعه کنند.

‌الف) رشته‌های تحصیلی نقاشی، ارتباط تصویری، کاردانی هنر‌های تجسمی، طراحی پارچه، طراحی لباس و طراحی صنعتی

کارت شرکت در آزمون داوطلبان متقاضی از تاریخ ۹۷/۵/۹ تا ۹۷/۰۵/۱۰ از طریق سایت این سازمان قابل پرینت می‌باشد. این داوطلبان لازم است، در آزمون عملی رشته‌های (نقاشی، ارتباط تصویری، کاردانی هنر‌های تجسمی، طراحی پارچه و طراحی لباس) که شروع فرآیند آزمون رأس ساعت ۸:۰۰ صبح روز پنج­شنبه مورخ ۹۷/۰۵/۱۱ و داوطلبان رشته طراحی صنعتی که شروع فرآیند آزمون رأس ساعت ۱۴:۳۰ بعداز ظهر روز پنجشنبه مورخ ۹۷/۰۵/۱۱ آغاز می‌گردد، شرکت کنند.

تذکر مهم: در صورتی که داوطلبی پس از دریافت کارت خود در هریک از رشته‌های تحصیلی نقاشی، ارتباط تصویری، کاردانی هنر‌های تجسمی، طراحی پارچه، طراحی لباس و طراحی­ صنعتی مغایرتی مشاهده نماید، می‌تواند در روز‌های سه ­شنبه و چهارشنبه مورخ ۹ و ۹۷/۰۵/۱۰ از ساعت ۸:۰۰ الی ۱۲:۰۰ ظهر و از ساعت ۱۴:۰۰­الی ۱۸:۰۰ بعدازظهر به نماینده رفع نقص این سازمان مستقر در شهرستان محل برگزاری آزمون به شرح جدول ذیل مراجعه نماید.

داوطلبان توجه داشته باشند در صورتی که متقاضی آزمون رشته‌های جلسه صبح شامل: (نقاشی، ارتباط تصویری، کاردانی هنر‌های تجسمی، طراحی ­پارچه و ­لباس) می‌باشند، منحصراً یک کارت شرکت در آزمون برای آن‌ها پیش‌بینی شده­ است و داوطلبان بایستی برای شرکت در آزمون حداقل نیم ساعت قبل از شروع در حوزه امتحانی خود در محل برگزاری که آدرس آن بر روی کارت شرکت در آزمون آن‌ها درج شده، حضور داشته باشند.

به همراه داشتن پرینت کارت شرکت در آزمون، شناسنامه و یا کارت ملی، وسایل مورد نیاز آزمون از قبیل: تخته شاسی به ابعاد A۳ مدادهای (رنگی- سیاه‌- طراحی و اتود) پررنگ و نرم – پاک­ کن و تراش - خط‌کش، گونیای‌­کوچک، پرگار و گیره‌های کاغذی الزامی است. داوطلبان رشته‌های تحصیلی نقاشی، ارتباط تصویری، کاردانی هنر‌های تجسمی، طراحی­پارچه، طراحی ­لباس (نوبت صبح) توجه داشته باشند به طرح‌های مقدماتی و اتود‌های اولیه آن‌ها توجه می­شود، بهتر است آن‌ها را پاک نکنند.

شهرستان محل برگزاری و محل رفع نقص کارت شرکت در آزمون داوطلبان متقاضی رشته‌های تحصیلی (نقاشی، ارتباط­ تصویری، کاردانی هنر‌های تجسمی، طراحی­ پارچه، طراحی­ لباس) طراحی صنعتی و کتابت و نگارگری با توجه به استان محل اقامت آن‌ها به شرح جدول ذیل می‌باشد:

ب) رشته تحصیلی کتابت و نگارگری: تاریخ آزمون صبح روز جمعه ۹۷/۰۵/۱۲

کارت ورود به جلسه آزمون عملی و تخصصی رشته کتابت و نگارگری در روز‌های چهارشنبه مورخ ۹۷/۰۵/۱۰ و پنجشنبه مورخ ۹۷/۰۵/۱۱ از طریق پایگاه اطلاع‌رسانی این سازمان قابل دریافت خواهد بود. آن دسته از داوطلبانی که موفق به پرینت کارت خود نشده‌اند و یا مغایرتی در کارت خود مشاهده می­نمایند، می‌توانند در روز‌های چهارشنبه­ و پنجشنبه مورخ ۱۰ و ۹۷/۰۵/۱۱ از ساعت ۸:۰۰ الی ۱۲:۰۰ ظهر و از ساعت ۱۴:۰۰­ الی ۱۸:۰۰ بعدازظهر به نماینده رفع نقص این سازمان مستقر در حوزه­های رفع نقص (به شرح جدول مندرج در بند الف. فوق) با توجه به استان محل اقامت مراجعه نمایند.

فرآیند آزمون عملی رشته کتابت و نگارگری از ساعت ۷:۳۰ صبح روز جمعه مورخ ۹۷/۰۵/۱۲ در همان حوزه­‌های مندرج در جدول فوق آغاز خواهد شد و داوطلبان لازم است نیم ساعت قبل از شروع فرآیند درحوزه امتحانی مربوط حاضر باشند. به همراه داشتن پرینت کارت شرکت در آزمون، اصل شناسنامه و یا کارت ملی الزامی است.

عدم حضور در آزمون عملی به منزله انصراف تلقی خواهد شد، ضمناً امکان تکرار و یا برگزاری مجدد آزمون بعد از تاریخ تعیین شده به هیچ عنوان میسر نیست، آدرس محل برگزاری بر روی پرینت کارت شرکت در آزمون درج گردیده است.

داوطلبان رشته کتابت و نگارگری لازم است خودکار، مداد و پاک کن نرم، تخته شاسی به ابعاد A۳، مداد‌های طراحی B۲، B۴ و B۶ را در جلسه آزمون همراه داشته باشند و از الصاق کردن هرگونه کاغذ، کاغذ پوستی به کار عملی خودداری نمایند. ضمناً با توجه به اینکه به طرح‌های مقدماتی و اتود‌های اولیه آن‌ها توجه می‌شود.

لازم است داوطلبان آن‌ها را پاک نکنند، هیچ یک از داوطلبان اجازه­‌ی آوردن وسایل اضافی اعم از کتاب، جزوه، تلفن همراه، پیجر، نت­بوک و هرگونه وسیله الکترونیکی مجهز به دوربین فیلم­برداری و یا عکس­برداری و  (به جز موارد خواسته شده فوق) را ندارند.

استفاده از هرگونه کتاب طراحی، کاغذ (به جز آن‌هایی که در جلسه آزمون به داوطلبان داده خواهد شد) تصاویر متفرقه در جلسه آزمون، و همچنین در حین انجام پروژه، قدم زدن، سرکشی بر روی کار دیگران، هر نوع پرسش و پاسخ و کمک به دیگران مجاز نبوده و در صورت انجام آن به عنوان تقلب محسوب خواهد شد. هرگونه کولاژ کردن، چسباندن و نصب کردن مصالح متفرقه بر روی پروژه عملی یا تشریحی ممنوع است.

ج) رشته‌های تحصیلی ادبیات نمایشی، بازیگری، طراحی صحنه، نمایش عروسکی، آهنگسازی، موسیقی ایرانی، موسیقی جهانی، مجسمه‌سازی و عکاسی:

‌متقاضیان رشته‌های تحصیلی مذکور لازم است، بمنظور اطلاع از برنامه زمانی و محل برگزاری آزمون عملی رشته مورد علاقه خود به اطلاعیه‌ای که در این خصوص در روز دوشنبه مورخ ۹۷/۵/۱ در پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان سنجش درج می‌گردد، مراجعه کنند.

لازم به توضیح است که آزمون عملی رشته‌های تحصیلی ادبیات نمایشی، بازیگری، طراحی ­صحنه، نمایش عروسکی، آهنگسازی، موسیقی ایرانی، موسیقی جهانی، مجسمه‌سازی و عکاسی منحصراً در شهر تهران برگزار خواهد شد.

انتهای پیام/

اعلام زمان برگزاری آزمون عملی رشته‌های هنر کنکور ۹۷

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
شادی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۱۲ - ۱۳۹۷/۰۸/۱۸
سلام من توی هیوا شرایط آزمون عملی رو خونده بودم ولی سردرنیاوردم شما هم همینارو نوشتید میشه به زبان ساده تر در مورد شرایط آزمون عملی هنر توضیح بدید؟
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر