کد خبر: ۶۵۹۴۵۳۹
گروه : فارس » شیراز
تاریخ انتشار: ۲۰ تير ۱۳۹۷ - ۲۰:۰۲

عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی شیراز از راه اندازی مرکز دپو کانتینری صادرات و واردات استان فارس خبر داد.

راه اندازی مرکز دپو کانتینری واردات و صادرات فارسبه گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز؛ یلدا راهدار عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی شیراز گفت: برای رشد صادرات و تسهیل تجارت استان به دنبال توسعه زیرساخت ها و کم کردن زمان درخواست مشتری هستیم که موضوع مهم بارگیری، ارسال و تحویل کالا به کشتی در بنادر از اهداف ما در بخش صادرات استان است.

وی افزود: کاهش قیمت تمام شده مهمترین تاثیر این مرکز در صادرات استان است گفت: با برنامه ریزی منظم و دقیق و همکاری دستگاه ها و ارگان ها می توانیم کارکرد این مرکز را افزایش داد.

راهدار اظهارداشت: در حال حاضر بخش عمده کالاهای صادراتی ما از طریق جاده به سمت مناطق مرزی ارسال می شود که نکته حائز اهمیت در بخش صادرات فارس خارج شدن کالا از استان و اظهار گمرکی آنها در استان های مرزی است که این موضوع میزان صادرات استان را تحت تاثیر قرار داده است.

مشاور استاندار فارس با بیان اینکه این مرکز می تواند به استان های همجوار ما نیز خدمات کانتینری ارائه کند، اضافه کرد: باید با برنامه ریزی دقیق خدمات این مرکز را اطلاع رسانی کرد و ما در اتاق بازرگانی فارس اطلاع رسانی از وجود این مرکز را برای فعالان اقتصادی استان از جمله شرکت های بزرگ استان مانند فولاد پارسیان، سیمان و سایر استان های همجوار مانند بوشهر، گهکیلویه و بویراحمد و یزد خواهیم داشت.

راهدار ادامه داد: با توجه به پتانسیل های موجود و استقرار این دپو کانتینر، موجب کاهش زمان در تشریفات گمرکی و انجام عملیات بارگیری و پلمپ کالا در همین مرکز می شود که در نهایت اقدامی مهم در جهت تسهیل شرایط صادرات از استان است.

همچنین کاپیتان زحمتکش مدیرعامل شرکت حمل و نقل ترکیبی کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران از راه اندازی شعبه شرکت کشتیرانی هوپاد دریا در استان فارس خبرداد و گفت: با راه اندازی این شعبه امکان امکان دریافت ترخیص کشتیرانی، سپردن چک ضمانت، دریافت و پرداخت صورت حسابهای حمل دریایی در استان فارس فراهم می شود.

مرکز دپو کانتینری صادرات و واردات در استان فارس در منطقه ویژه اقتصادی شیراز راه اندازی شده است.
انتهای پیام/ر

راه اندازی مرکز دپو کانتینری صادرات و واردات در استان فارس 

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر