کد خبر: ۶۵۹۴۹۹۷
تاریخ انتشار: ۲۱ تير ۱۳۹۷ - ۱۱:۳۱

شدت حملات هوایی و دریایی ائتلاف غربی باعث عقب‌نشینی نیرو‌های ارتش و رزمندگان انصارالله از منطقه «تحیتا»شده است.

آخرین تحولات میدانی سواحل غربی یمن/ منطقه راهبردی «تحیتا» به تصرف نیرو‌های شورشی درآمد + نقشه میدانیبه گزارشگروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان؛ آخرین تحولات میدانی از سواحل غربی یمن حاکیست، درگیری‌های سنگین میان نیرو‌های یمنی و نیرو‌های شورشی تحت فرمان ائتلاف غربی - عربی - صهیونیستی در حومه جنوبی فرودگاه الحدیده به شدت در جریان است.

از محور جنوب و جنوب شرق فرودگاه شهر الحدیده خبر می‌رسد، نیرو‌های ارتش و رزمندگان انصارالله ضربات سنگینی را به نیرو‌های شورشی وارد کردند و با گرفتن تلفات بالا و انهدام ده‌ها خودروی نظامی، آنان را در ورودی باند‌های فرودگاه زمین گیر کردند.

در محور مرکزی استان الحدیده خبر‌ها حاکیست، حملات نیرو‌های شورشی در سه روز گذشته از بیابان‌های شرقی منطقه «مجیلس» علیه نیرو‌های ارتش و رزمندگان انصارالله در منطقه راهبردی «تحیتا» به شدت افزایش یافته است.

آخرین تحولات میدانی سواحل غربی یمن/ منطقه راهبردی «تحیتا» به تصرف نیرو‌های شورشی درآمد + نقشه میدانی


بیشتر بخوانید:آخرین تحولات میدانی سواحل غربی یمن+ نقشه میدانی 


نیرو‌های یمنی با وجود حملات سنگین هوایی و دریایی ائتلاف تا ظهر امروز موفق شدند در برابر نیرو‌های شورشی مقاومت کنند و بخش‌های اصلی منطقه «تحیتا» را تحت کنترل داشته باشند و ده‌ها تن از نیرو‌های تحت فرمان ائتلاف را در این محور زمین گیر کنند.

اما شدت حملات هوایی و دریایی ائتلاف غربی - عربی - صهیونیستی به حدی شدت یافت که نیرو‌های ارتش و رزمندگان انصارالله برای جلوگیری از افزایش تلفات از منطقه «تحیتا» عقب نشینی کردند.

در حال حاضر، نیرو‌های یمنی به سمت شرق منطقه «تحیتا» عقب نشینی کردند و در منطقه «زبید» موضع گرفتند؛ در صورتی که نیرو‌های شورشی بتوانند خود را به شهر «زیبد» برسانند، ارتباط نیرو‌های ارتش و انصارالله در مرکز استان الحدیده با مناطق حومه دچار اختلال می‌شود.

 اگر شهر «زبید» به تصرف نیرو‌های شورشی درآید، ارتباط نیرو‌های یمنی در مرکز استان الحدیده با مناطق جنوبی از جمله «الجراحی» و محور شرقی فرودگاه الحدیده (سه راهی راهبردی صنعاء) دچار مشکل جدی می‌شود و این مسئله زنگ خطری برای انتقال نیرو و تجهیزات به مناطق ساحلی است.

براساس اطلاعات به دست آمده، یگان‌های موشکی و توپخانه‌ای برای بازپس گیری منطقه راهبردی «تحیتا» وارد عمل شدند و به شدت در حال هدف قرار دادن مواضع نیرو‌های شورشی در این محور هستد؛ نیرو‌های چریکی یمنی هم برای اجرای کمین‌های دقیق و گرفتن تلفات از نیرو‌های شورشی وارد منطقه شده اند.

آخرین تحولات میدانی سواحل غربی یمن/ منطقه راهبردی «تحیتا» به تصرف نیرو‌های شورشی درآمد + نقشه میدانی

به گفته منابع میدانی، نیرو‌های ارتش و رزمندگان انصارالله درصدد هستند عملیات بازپس گیری منطقه راهبردی «تحیتا» را از محور‌های شرقی و جنوبی از جمله مناطق «زیبد، مغرس و السویق» آغاز کنند.

نیرو‌های یمنی مستقر در منطقه «مغرس» می‌توانند با پیشروی در محور شمالی در بیابان‌های غربی منطقه ـ. تحیتا» پیشروی کنند و ارتباط نیرو‌های شورشی را با محور غربی به طور کامل قطع کنند.

از محور شمالی منطقه تحیتا خبر می‌رسد، نیرو‌های یمنی شکار کاروان‌های شورشیان را در بیابان‌های منطقه آغاز کرده اند؛ رزمندگان یمنی با موشک‌های ضد زره کاروانی از نیرو‌های شورشی شامل ۵ خودروی نظامی منهدم کردند؛ منابع میدانی اعلام کردند تعدادی از سرکرده‌های میدانی نیرو‌های شورشی در این عملیات به هلاکت رسیده اند.

منبع:مشرق

انتهای پیام/

نیرو‌های یمنی به سمت شرق منطقه «تحیتا» عقب نشینی کردند

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
برچسب ها
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر