کد خبر: ۶۵۹۵۱۱۳
تاریخ انتشار: ۲۱ تير ۱۳۹۷ - ۱۲:۴۷

شماری از عناصر تروریستی «الویه الفرقان» در غرب درعا حضور دارند و به گفته منابع میدانی عمده تجهیزات نظامی مورد نیاز آنان از سوری رژیم صهیونیستی تامین می‌شود.

همه آنچه که باید درباره ۳۳ هزار تروریست در جنوب سوریه دانست + تصاویر و نقشه میدانیبه گزارشگروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان؛نیرو‌های ارتش سوریه در روز‌های گذشته پیروز‌های چشمگیری را در استان درعا به دست آوردند و موفق شدند شمال شرق، شرق، جنوب شرق و بخش‌هایی از جنوب این استان را از اشغال عناصر تروریستی خارج کنند.

در حال حاضر، گذرگاه مرزی «نصیب» در استان درعا به عنوان یک شاهرگ اقتصادی از اشغال عناصر تروریستی خارج شده و مساحت تحت کنترل دولت به بیش از ۳ هزار و ۱۰۰ کیلومتر مربع رسیده است.

گروه‌های تروریستی اگرچه در روز‌های گذشته مذاکرات را به شکست رساندند و البته نتیجه تصمیم خود را با پیشروی‌های گسترده نیرو‌های ارتش سوریه مشاهده کردند، اما حالا خبر‌ها حاکیست آنان در جنوب غرب درعا موضع دیگری در پیش گرفته اند و آمادگی خود را برای مصالحه اعلام کردند.

همه آنچه که باید درباره ۳۳ هزار تروریست در جنوب سوریه دانست + تصاویر و نقشه میدانی


بیشتر بخوانید:ائتلاف ۵۰ هزار نفری تروریست‌ها برای متوقف کردن پیشروی نیروهای نظامی سوری/ آخرین اولتیماتوم ارتش سوریه به تروریست‌ها +نقشه میدانی 


نیرو‌های سوری اعلام کرده اند گروه‌های تروریستی باید سلاح‌های سنگین خود را تحویل دهند و مناطق اشغالی را تخلیه کنند؛ حدود ۳۳ هزار تروریست از گروه‌های مختلف در جنوب سوریه (استان‌های درعا و قنیطره) حضور دارند که مهم‌ترین آنان به شرح ذیل معرفی می‌شوند:

۱- جبهه النصره: این گروه تروریستی به عنوان شاخه رسمی القاعده در سوریه از اوایل سال ۲۰۱۲ تشکیل شد؛ «ابو محمد الجولانی» سرکرده این گروه تروریستی است. جبهه النصره از اصلی‌ترین گروه‌های تروریستی در جنوب سوریه به شمار می‌آید.

همه آنچه که باید درباره ۳۳ هزار تروریست در جنوب سوریه دانست + تصاویر و نقشه میدانی

۲- احرارالشام: این گروه تروریستی اواخر سال ۲۰۱۱ با حمایت مستقیم ترکیه و برخی کشور‌های غربی تشکیل شد و به صورت غیر مستقیم با گروه تروریستی جبهه النصره همکاری می‌کند؛ «ابوجابر الشیخم» سرکرده این گروه تروریستی است.

۳- جبهه جنوبیه: این گروه تروریستی از ۵۶ گروهک کوچک تروریستی تشکیل و سال ۲۰۱۴ در جنوب سوریه اعلام موجودیت کرد و بخش‌های عمده‌ای از استان‌های درعا و قنیطره را تحت اشغال دارد؛ این گروه تروریستی توسط اتاق عملیات کشور‌های غربی- عربی فرانسه، عربستان، قطر، امارات و آمریکا» در اردن حمایت و کنترل می‌شود.

۴- ارتش یرموک: این گروه تروریستی از همان ابتدای بحران سوریه اعلام موجودیت کرد و از اواخر سال ۲۰۱۲ عملیات‌های خود را علیه نیرو‌های سوری در جنوب شرق استان درعا آغاز کرد.

این گروه تروریستی از چند گروهک به نام‌های «گردان اسامة بن زید، گردان عمر بن معاذ الزبیدی، گردان البراء بن مالک، گردان عائشة أم المؤمنین، گردان درع الجنوب، گردان عمر بن الخطاب، گردان الإمام ابن کثیر، گردان حمزة بن عبد المطلب» تشکیل شده است.

همه آنچه که باید درباره ۳۳ هزار تروریست در جنوب سوریه دانست + تصاویر و نقشه میدانی

سال ۲۰۱۴ هم ۱۴ گروهک دیگر تروریستی به نام‌های «تیپ عمر بن الخطاب، تیپ بصری الشام، گردان زرهی، گردان العباس بن عبد المطلب، گردان صواعق الیرموک، گردان أکناف العمری، گردان شهداء المزیریب، تیپ توحید اللجاة، تیپ درع الجنوب، تیپ البراء بن مالک، گردان توپخانه و یگان موشکی، هنگ پدافند هوایی، تیپ أسامة بن زید، گردان مهندسی و شناسایی» به این گروه تروریستی اضافه شدند.

همه آنچه که باید درباره ۳۳ هزار تروریست در جنوب سوریه دانست + تصاویر و نقشه میدانی

 این گروه تروریستی در شهر درعا، جنوب غرب و جنوب استان درعا حضور دارد و به سلاح‌های سنگین و مهمی از جمله «تانک T۷۲» مجهز است.

۵- ارتش معتزه بالله: این گروه تروریستی از اوایل سال ۲۰۱۲ از ۱۳ گروهک به نام‌های «گردان المعتز بالله، گردان عباد الرحمن، گردان علی بن أبی طالب، گردان أصحاب الحق، گردان بنی أمیة، گردان الأنصار، گردان البنیان، گردان سیف الله المسلول، گردان قحطان قباسة، گردان أمجد حسین، گردان ابن تیمیة، گردان الفاروق، گردان أحرار الجولان» تشکیل شد.

این گروه تروریستی در شهر درعا حضور چشمگیری دارد و به انواع سلاح‌های سبک و سنگین از جمله موشک‌های ضد زره مجهز است.

۶- تیپ المهاجرین و الانصار: این گروه تروریستی را «ایاد القدرو و خالد فتح الله» رهبری می‌کنند و اکثریت سرکرده‌های آن از فرماندهان بازنشسته ارتش سوریه هستند که تخصص بالایی در یگان‌های توپخانه و موشکی دارند.

۷- تیپ الحسن بن علی: این گروه تروریستی تحت فرمان گروه تروریستی «الویه سیف الشام» در استان‌های درعا و قنیطره می‌جنگد و «ابوصلاح الشامی» سرکرده آن به شمار می‌آید؛ این گروه تروریستی به انواع موشک‌های ضد زره مجهز است.

این گروه تروریستی در سال ۲۰۱۶ با گروه‌های تروریستی «ارتش الیرموک، ارتش معتز بالله و تیپ مهاجرین و الانصار» بزرگترین ائتلاف تروریستی را در جنوب سوریه تشکیل دادند و گذرگاه مرزی نصیب نیز تحت اشغال آنان بود.

۸- الویه الفرقان: این گروه تروریستی را «ابوالقاسم محمد ماجد الخطیب» رهبری می‌کند و در مناطق مرزی با جولان اشغالی مستقر هستند و همکاری بسیار نزدیکی با رژیم صهیونیستی دارند.

همه آنچه که باید درباره ۳۳ هزار تروریست در جنوب سوریه دانست + تصاویر و نقشه میدانی

شماری از عناصر تروریستی «الویه الفرقان» در غرب درعا حضور دارند و به گفته منابع میدانی عمده تجهیزات نظامی مورد نیاز آنان از سوری رژیم صهیونیستی تامین می‌شود.

۹- تحالف جنوبی: این گروه تروریستی سال ۲۰۱۷ به سرکردگی «زیاد الحریری» از ائلاف ۸ گروهک تروریستی به نام‌های «گروه الحسم به رهبری قاسم الزین، گروه ۱۸ مارس به رهبری محمد الدهنی، گروه أحرار نوی به رهبری عبدالله قراعزة، گروه صلاح الدین به رهبری أحمد الحریری، ألویة العمری به رهبری جهاد القطاعنة، تیپ الکرامة به رهبری زیاد الحریری، گروه ۴۶ به رهبری أبو مرعی، وألویة الحق به رهبری إبراهیم الغورانی» تشکیل شد؛ این گروه تروریستی در شمال غرب استان درعا و در محدود مثلث مرزی «دمشق - درعا - قنیطره» حضور گسترده دارد.

۱۰- تیپ ماموریت‌های ویژه: این گروه تروریستی در سال ۲۰۱۳ توسط گروه‌های «سیف الله، الرجا، الإخلاص، أحباب الله، أحرار الجولان، آل البیت، أنصار السنة» به سرکردگی «سهل الجوابره» تشکیل شد.

۱۱- الحمزه: این گروه تروریستی از ائتلاف گروهک‌های «تیپ حمزة أسد الله به رهبری أبو فاروق، تیپ مجاهدی حوران به رهبری أبو محمد، تیپ أحفاد عمر بن الخطاب به رهبری نضال العاسمی، تیپ شهداء انخل به رهبری محمد فاروق العاصی و ...» تشکیل شده است؛ این گروه تروریستی هم در شمال غرب استان درعا حضور دارد و به موشک‌های ضد زره مجهز است.

 دولت‌های آمریکا، انگلیس، فرانسه، رژیم صهیونیستی، عربستان، امارات و اردن به صورت مستقیم از گروه‌های تروریستی حمایت مالی و نظامی می‌کنند و با ایجاد ده‌ها پایگاه نظامی در مرز‌های اردن، تروریست‌ها را آموزش نظامی دادند.

منبع:مشرق

انتهای پیام/

 گروه تروریستی الویه الفرقان را «ابوالقاسم محمد ماجد الخطیب» رهبری می‌کند

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
برچسب ها
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر