کد خبر: ۶۵۹۵۲۳۵
گروه : اردبیل » اردبیل
تاریخ انتشار: ۲۱ تير ۱۳۹۷ - ۱۴:۰۸

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای اردبیل گفت: تکمیل پروژه سد خداآفرین می تواند برای ۲۶ هزار نفر شغل ایجاد کند.

اصغر سلیمانزاده، مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای اردبیل امروز در بازدید وزیر نیرو از مراحل اجرایی پروژه شبکه آبیاری و زهکشی خداآفرین در گفتگو با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اردبیل، افزود: پروژه سد خدافرین ظرفیت اشتغالزایی ۲۶ هزار نفر را دارد که می تواند بخش عمده‌ای از دغدغه استان اردبیل را در زمینه رفع بیکاری حل کند.

وی با بیان اینکه شبکه آبیاری و زهکشی خداآفرین به عنوان یکی از پروژه‌های عظیم این استان اردبیل از محل صندوق توسعه ملی و با سرمایه‌گذاری یک میلیارد دلاری در حال اجرا است، یادآور شد: طول این شبکه بالغ بر ۱۴۴ کیلومتر است که ۹۲ کیلومتر در خاک استان اردبیل قرار دارد و در حال حاضر با پیشرفت فیزیکی ۶۸.۲ درصد اجرا می شود.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای اردبیل تصریح کرد: وسعت اراضی طرح اراضی و زهکشی خداآفرین در استان اردبیل حدود ۶۲ هزار هکتار است و این طرح به چهار ناحیه عمرانی تقسیم‌بندی شده و قرار است در اولویت اول ۳۶ هزار و ۷۰۰ هکتار از آن در سالجاری به بهره‌برداری برسد.

وی با اشاره به اهداف اجرایی این طرح گفت: انتقال و توزیع آب اراضی در محدوده طرح شبکه خداآفرین در فاز اول به وسعت ۳۶ هزار و ۷۰۰ هکتار، استفاده از منابع آب مشترک با توجه به مرزی بودن منطقه و توسعه اقتصادی منطقه به واسطه توسعه کشاورزی و دامپروری با افزایش درآمد از مهمترین اهداف است.

سلیمانزاده افزود: ایجاد اشتغال در دوران اجرا و بهره‌برداری از این طرح به تعداد ۲۰ هزار نفر و ساماندهی حدود ۱۰ هزار خانوار عشایر با افزایش تولید محصولات زراعی، باغی و دامی با رویکرد جلوگیری از مهاجرت ساکنان از دیگر اهداف اجرای این طرح است.

انتهای پیام/ع

پروژه سد خداآفرین یکی از پروژه های عظیم استان اردبیل است

 

 

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
برچسب ها
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر