کد خبر: ۶۵۹۵۲۵۷
تاریخ انتشار: ۲۱ تير ۱۳۹۷ - ۱۴:۳۰

عملیات نجات آن‌قدر خطرناک بود که یکی از نجاتگران زمانی که در زیرآب مشغول غواصی بود جان باخت. نجاتگران برای نجات کودکان باید مسیری بیش از ٤کیلومتر را در زیر آب طی کرده و بازمی‌گشتند.

 به گزارشگروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان؛ ایلان ماسک، بنیانگذار شرکت SpaceX و مدیر طراحی شرکت تسلا به محض شنیدن گرفتار شدن چند کودک در غاری در تایلند دست به کار شد و با ایده ای نو به تایلند رفت.

هر چند این کودکان در حال حاضر نجات یافته اند اما اقدام ماسک در ایده پردازی سریع در کمک به این کودکان مورد توجه همه رسانه های جهان قرار گرفت.

ماسک چند روز بعد از شنیدن خبر اعلام کرد با نمونه‌ای از یک زیردریایی به تایلند می رود و از این زیردریایی می توان درعملیات نجات استفاده کرد.

ایلان ماسک در حساب توییتر خود نوشت که به محل غار رفته و شرایط را از نزدیک بررسی کرده است. ایلان ماسک زیردیایی کوچکی طراحی کرد که قوه‌محرکه آن توسط دو راکت تأمین می‌شد. او بعد از بررسی غار سوم که گفته می‌شود طول آن برابر با دو‌هزار و٤٠٠متر است، در حساب اینستاگرام خود عکسی از این زیردریایی را منتشر کرده و نوشت: «زیردریایی آماده کمک است اگر کسی به آن نیاز داشته باشد.

من زیردریایی در این‌جا می‌گذارم تا اگر نیاز شد، از آن استفاده شود». البته تیم نجات از زیر دریایی ماسک استفاده نکردند اما این اقدام ماسک به عنوان رئیس یک شرکت بزرگ آمریکایی از سوی رسانه ها مورد ستایش قرار گرفت. در نهایت تیم نجات تایلندی گروهی از نجاتگران و متخصصان مجرب از سراسر دنیا را در عملیات نجات به خدمت گرفت که در کارشان موفق نیز بودند.

ماجرای تلاش مدیر «تسلا» برای نجات جان کودکان از غار تایلند

عملیات نجات آن‌قدر خطرناک بود که یکی از نجاتگران زمانی که در زیرآب مشغول غواصی بود، کپسول اکسیژنش دچار مشکل شد و جان باخت. نجاتگران برای نجات کودکان باید مسیری بیش از ٤کیلومتر را در زیر آب طی کرده و بازمی‌گشتند. ماسک اما اعلام کرده بود که زیردریایی‌اش آن‌قدر سبک هست که توسط دو غواص در زیر آب حمل شود و آن‌قدر کوچک هست که در میان شکاف‌ها رد شود. کسی که داخل زیردریایی قرار می‌گیرد، نیازی ندارد شنا کند این‌که بداند چطور باید از اکسیژن استفاده کند. برای این زیردریایی خود اکسیژن را تأمین می‌کند.

منبع: شهروند

انتهای پیام/

همه تلاش های مدیر «تسلا» در عملیات نجات کودکان از غار تایلند

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر