کد خبر: ۶۵۹۵۲۷۰
گروه : مازندران » ساری
تاریخ انتشار: ۲۱ تير ۱۳۹۷ - ۱۴:۵۴

با احداث مخزن ذخیره ۵۰۰ هزار لیتری و خط انتقال آن به طول ۶ کیلومتر مشکل اصلی جواهرده رفع شد.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از ساری ، محمد آزاد فرماندار رامسر گفت: با احداث مخزن ذخیره ۵۰۰ هزار لیتری و خط انتقال آن به طول ۶ کیلومتر مشکل اصلی جواهرده رفع شد.

وی با بیان اینکه کشور در سال جاری با مشکل کمبود آب مواجه است و زنگ خطر بحران آب در سراسر کشور به صدا درآمد، افزود: رامسر هم از این قاعده جدا نیست، اما هنوز به مرز بحران نرسیده است و میتوان با تدابیری وضعیت آب رامسر را مدیریت کرد.

فرماندار رامسر گفت: با احداث این مخزن مشکل آب مردم جواهرده حل خواهد شد، اما این روند مستلزم همکاری و مشارکت مردم در مصرف درست و بهینه آب است.

محمد آزاد افزود: برای انتقال آب به این مخزن چندین کیلومتر شبکه سازی و خط انتقال از لابلای کوه و مسیر‌های صعب العبور انجام شد و این کار وظیفه مسئولان بود که به خوبی انجام شد و حالا نوبت مردم است که با مصرف درست و بهینه از این مایه حیات مراقبت کنند.

وی گفت: این خط لوله از بین کوه‌ها عبور کرده و ممکن است به دلیل حوادث طبیعی از جمله رانش دچار شکستگی شود و تا زمان تعمیر آن چندساعتی طول بکشد به همین دلیل مردم بخصوص کسانی که توان مالی دارند حتما منبع ذخیره آب خانگی تهیه کنند.

وی گفت: آب بیش از ۱۰۰ روستا تحت پوشش این اداره قرار دارد که با تعداد انگشت شمار نیرو کار درحال فعالیت است

وی افزود: مسیر انتقال آب برخی روستا‌ها بیش از ۳۰ کیلومتر است که به دلیل صعب العبور بودن مجبورند با پای پیاده امکانات را جهت تامین آب انتقال دهند.

فرماندار رامسر افزود: تقویت ولتاژ برق جواهرده در دستور کار مدیریت شهرستان قرار گرفته است.

آزاد گفت: پیگیری‌ها جهت اجرای طرح روکش آسفالت محور جواهرده نتیجه بخش بود و بزودی با انتخاب پیمانکار این کار بزرگ نیز اجرایی خواهد شد.

وی با بیان اینکه برای رفع مشکلات جواهرده حداقل روزی ۲ بار با دهیار جوان این روستای مهم گردشگری صحبت مسائل را پیگیری میکنم، افزود:هیچ فرقی بین مناطق مختلف شهرستان برایمان وجود ندارد و همه این اقدامات به برکت خون شهدا و وجود نظام مقدس جمهوری اسلامی است.

اسماعیل کیهانیان رییس آبفا روستایی رامسر نیز گفت: برای احداث این مخزن ۵۰۰ هزار لیتری و خط لوله انتقال و ۶ کیلومتر شبکه سازی آب جواهرده ۵ میلیارد ریال اعتبار هزینه شد.

وی افزود: طرح‌های دیگری برای آبرسانی جواهرده در برنامه داریم که با تامین اعتبار عملیات اجرایی آن را آغاز خواهیم کرد.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از ساری ، بر اساس این گزارش یکی از اهالی روستای جواهرده نیز در حاشیه بهره برداری از مخزن ذخیره آب با بیام اینکه ۵۰ سال است کار بزرگی در جواهرده صورت نگرفته بود گفت:: در مدت اخیر کار‌های خیلی خوبی در جواهرده اجرا شده است که مردم قدردان این زحمات هستند.

وی گفت: احداث ۲۵ غرفه صنایع دستی کمک بسیار بزرگی به تولید کنندگان محلی کرده است که انتظار داریم در کنار این غرفه‌ها به دلیل حضور خیل عظیم مسافران سرویس بهداشتی ساخته شود و مسیر منتهی به آبشار بالای جواهرده نیز آسفالت شود.
انتهای پیام/آ


بهره برداری یکی از مهم ترین پروژه های رامسر 

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر