کد خبر: ۶۵۹۵۲۷۳
تاریخ انتشار: ۲۱ تير ۱۳۹۷ - ۱۵:۱۳
۲۱ تير ۱۳۹۷ - ۱۵:۱۳
کد خبر : ۶۵۹۵۲۷۳
امام جمعه مشهد:

امام جمعه مشهد گفت: کشف حجاب در ایران به منظور از بین بردن هویت ایرانی بود، آن زمان مردان و زنان ایرانی لباس بلند می‎پوشیدند،اما رضاخان می‎خواست این هویت ملی را با لباس‎های کوتاه فرنگی عوض کند و ارزش‌های ایرانی را از بین ببرد.

هدف از کشف حجاب در ایران از بین بردن هویت ملی بودبه گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از مشهد ، آیت الله علم الهدی در ویژه برنامه گرامیداشت سالروز واقعه خونین مسجد جامع گوهرشاد افزود: مسجد گوهرشاد قتلگاه عزیزانی است که توسط یک دست‎نشانده استعمار یعنی رضاخان جان خود را از دست دادند،

وی ادامه داد: امروز با گذشت بیش از 80 سال، شما خواهران و برادران به یاد آن شهدا جمع شده‎اید و راهپیمایی کرده‎اید تا پرچم صیانت از عفاف و حجاب را برافراشته نگه دارید و راه آن عزیزان را ادامه دهید.

امام جمعه مشهد گفت: رضاخان در برابر حجاب زنان ایرانی ایستاد، این حجاب و پوشش زنان ایرانی افزون بر اینکه از واجبات دینی است یکی هویت ایرانی نیز هست، اما حکومت رضاخان خواست با این هویت مقابله کند، البته شیوه رفتاری رضاخان برای مردم ایران یک عبرت هم به‎شمار می‎رود، او در ابتدا رنگ دینمداری به خود گرفت، ولی وقتی روی تخت حکومت نشست علیه دین قیام کرد.

آیت الله علم الهدی بیان کرد: امروز هم برخی با کشف حجاب و قلم فرسایی‎ در این زمینه می‎خواهند راه همان رضاخان قلدر را ادامه دهند، اما یقینا هرگز ملت ایران نخواهد گذاشت. اکنون برخی می‎گویند، چون مشکلات اقتصادی وجود دارد نباید به مردم به خاطر مسئله بی‎حجابی گیر داد، در حالی که مشکلات اقتصادی یک موضوع است و حجاب هم موضوع دیگر.

انتهای پیام//ف. ن.


کشف حجاب؛ براندازی هویت ملت ایران

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
زیارت عاشورا-صفحه خبر دسکتاپ