کد خبر: ۶۵۹۵۴۸۹
گروه : گلستان » گرگان
تاریخ انتشار: ۲۱ تير ۱۳۹۷ - ۱۹:۱۲

مدیرکل بهزیستی گلستان از اختصاص ۲ میلیارد و یکصد میلیون تومان تسهیلات ارزان قیمت برای اشتغال مددجویان خبر داد.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان  از گرگان؛ ابراهیم غفاری مدیرکل بهزیستی گلستان گفت: از ابتدای امسال تاکنون ۲۸۰ شغل برای مددجویان ایجاد و در سامانه به ثبت رسیده است که طبق برنامه ریزی‌ها امیدواریم این رقم به هزار و ۲۰۰ شغل برسد.


وی در خصوص مسکن معلولان افزود: در هفته بهزیستی امسال ۳۹ واحد مسکونی به مددجویان تحویل داده میشود و در سال گذشته نیز ۱۸۶ واحد مسکونی ویژه مددجویان ساخته شد.


غفاری ادامه داد: معلولیت در استان شیوع بالایی دارد و ۴۹ هزار و ۵۰۰ معلول در استان زیرپوشش بهزیستی قرار دارند و ۲۷ مرکز نگهداری کودکان بی‎سرپرست و بدسرپرست و یک شیرخوارگاه نیز در استان فعال است.


مدیرکل بهزیستی استان همچنین گفت: غربالگری ژنتیک موضوع حائز اهمیتی است و در هفته بهزیستی امسال ۵ مرکز مشاوره تخصصی ژنتیک در شهرستان‎های گنبدکاووس و گرگان افتتاح می‌شود و شمار مراکز به ۷۳ مرکز افزایش خواهد یافت.


غفاری ادامه داد: پارسال به ۷ هزار و ۴۰۰ مادر باردار گلستانی مشاوره ژنتیک ارائه شد و ۹۸ درصد نوزادان تازه متولد شده تحت پوشش طرح غربالگری شنوایی قرار گرفتند.

وی درمورد سرپرستی کودکان بهزیستی به خانواده‌های متقاضی گفت: ۱۶۰ خانواده متقاضی دریافت سرپرستی این کودکان هستند و سال گذشته نیز سرپرستی بیش از ۳۰ کودک به این خانواده‌ها داده شد.

غفاری افزود: در هفته بهزیستی از ۳ دستگاه پاراواک تولید داخل ویژه بیماران ضایعه نخاعی که برای نخستسن بار در استان خریداری با حضور معاون توانبخشی سازمان رونمایی میشود.

پاراواک دستگاهی است که امکان راه رفتن و حرکت کردن را به افراد با ضایعه نخاعی میدهد.

انتهای پیام/فا

۲ میلیارد و یکصد میلیون تومان تسهیلات ارزان قیمت برای اشتغال مددجویان اختصاص می یابد

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر