کد خبر: ۶۵۹۵۵۳۴
تاریخ انتشار: ۲۱ تير ۱۳۹۷ - ۲۰:۳۲
درچهار ماهه نخست امسال؛

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر سیستان و بلوچستان گفت: ۵۵ تن انواع مواد مخدر در کمتر از چهار ماهه نخست امسال در این استان توسط نیرو‌های پر تلاش امنیتی، انتظامی، سپاه پاسداران و مرزبانی کشف شده است.

به گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از زاهدان، رحمدل بامری دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر سیستان و بلوچستان در نشست فرعی مبارزه با مواد مخدر خاش اظهار داشت: ۲۲۷ تن انواع مواد مخدر پارسال در سیستان و بلوچستان کشف شده است.

وی از تلاش‌ها و اقدامات اعضای ستاد مبارزه با مواد مخدر خاش و فعالیت‌های به روز و کارآمد این شورا قدردانی کرد و گفت: این شهرستان در مبحث برگزاری نشست، اجرا و پیگیری مصوبات، اجرای برنامه‌های فرهنگی و اجتماعی پیشتاز بوده و عملکرد موثری داشته است.

مدیرعامل سابق ستاد دیه سیستان و بلوچستان ادامه داد: ۶ کمیته مقابله، حقوقی، پیشگیری و فرهنگی، جلب مشارکت‌های مردمی، درمان و شناسایی اموال در ستاد استانی مبارزه با مواد مخدر سیستان و بلوچستان فعال شده اند که این کمیته‌ها در شهرستان‌ها نیز فعالیت خواهند داشت.

وی اهمیت تشکیل کار گروه برای برآورد آماری واقعی از معتادان، شناسایی و ساماندهی مراکز غیرمجاز ترک اعتیاد، تشکیل کمیته‌های تخصصی مبارزه با مواد مخدر، تشکیل کمیته‌های شهرستانی، اطلاع رسانی و گسترده کردن آموزش ها، پرداخت تسهیلات اشتغالزایی، ایجاد سمن‌ها و بالابردن مشارکت‌های اجتماعی، اجرای برنامه‌های پوشش اوقات فراغت و استفاده از ظرفیت و توان اقشار جامعه را متذکر شد.

بامری بیان کرد: در سال‌های اخیر ۳۱۵ مرکز کاهش آسیب مانند دی آی سی، ام ام تی، کودکان و ... در سیستان و بلوچستان ایجاد شده است.

فرماندار شهرستان خاش نیز در این نشست گفت: اعتیاد و معضل مواد مخدر یکی از آسیب‌های مهمی است که در سطح کلان کشور مطرح است.

حمیدالدین یوسفی بر شفاف سازی اعتبارات و وظایف دستگاه‌های اجرایی در مبحث مقابله با اعتیاد و مبارزه با مواد مخدر از سوی شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر سیستان و بلوچستان تاکید کرد.

وی بیان کرد: تلاش برای کاهش آسیب‌ها و مدیریت بحران از وظایف مهم مدیران و اعضای ستاد مبارزه با مواد مخدر است.

فرماندار سابق سرباز اظهار داشت: مقابله کمی و کیفی با معضلات و تلاش شبانه روزی برای رفع دغدغه‌های مردم با توجه به شرایط خاص سیستان و بلوچستان و همجواری با ۲ کشور بحران زا و تلاش‌های دشمنان باید بیش از پیش با حساسیت دنبال شود.

وی با اشاره به اینکه یکسان سازی آمار باید در اولویت کاری مسئولان ستاد مبارزه با مواد مخدر باشد، ادامه داد: اجرای برنامه‌های اجتماع محور و بهره گرفتن از ظرفیت‌های جامعه باید مورد توجه مسئولان باشد.

یوسفی با مهم برشمردن مهارت آموزی و ایجاد اشتغال برای بهبود یافتگان گفت: تشکیل مجمع خیران صیانت از حریم خانواده و پیشگیری از اعتیاد در خاش نیز باید مورد توجه باشد.

دبیر شورای مبارزه با مواد مخدر خاش نیز بیان کرد: سال گذشته ۸ تن و ۸۸۰ کیلوگرم انواع مواد مخدر در این شهرستان کشف شده است.

عید محمد قلندرزهی اظهار داشت: بر حسب برخی آمار‌های گرفته شده حدود سه هزار فرد معتاد در خاش وجود دارد که این امر در کنار پایین آمدن سن اعتیاد و گرایش به مصرف مواد مخدر از سنتی به صنعتی نگران کننده است.

ادریس تمندانی رئیس بهزیستی خاش نیز با اشاره به اینکه فعالیت‌ها در حوزه خدمات این نهاد اجتماع محور است گفت: در ۲۰ نقطه شهری و روستایی حدود ۲ هزار و ۳۰۰ نفر در حوزه مقابله با اعتیاد و آسیب‌های اجتماعی پارسال آموزش‌های لازم را در این شهرستان فرا گرفتند.

انتهای پیام/ع

کشف موادمخدر در سیستان وبلوچستان 

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
برچسب ها
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر