کد خبر: ۶۵۹۵۷۰۹
گروه : قم » قم
تاریخ انتشار: ۲۲ تير ۱۳۹۷ - ۱۰:۲۵
به علت افزایش دما در هفته آینده؛

مدیر عامل شرکت توزیع برق قم با توجه به افزایش گرما طی هفته آینده در استان گفت:این احتمال وجود دارد تقاضای تعطیلی یک یا دو روزه را از استاندار داشته باشیم.

قم نیازمند تعطیلی برای کاهش مصرف برق استبه گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوانازقم؛مهدی آهنین پنجه،مدیرعامل شرکت توزیع برق استان قم ، تا یک ماه آینده نیازمند کمک مردم استان قم برای مدیریت مصرف برق هستیم، قطعی برق مسئله ای خارج از اختیار استان است و هفته آینده  افزایش گرما در قم خواهیم داشت، به همین این احتمال وجود دارد که در هفته آینده تقاضای تعطیلی یک یا دو روز را از استاندار قم داشته باشیم.

وی با اشاره به وضعیت مشترکین شرکت توزیع برق استان قم اظهار کرد: 82 درصد از مشترکین این شرکت در بخش خانگی هستند که 34 درصد برق استان را مصرف می‌کنند، میانگین مصرف برق مشترکین در استان قم بالاتر از میانگین کشوری است.

آهنین پنجه عنوان کرد: تعدادی از کنتورهای هوشمند برق برای مشترکین در استان قم نصب شده است و با این کنتورها، وضعیت مصرف آن‌ها را رصد می‌کنیم، با توجه به کنتورهای هوشمند از اداراتی که در زمینه مدیریت مصرف برق، خوب عمل کنند، تقدیر خواهیم کرد.

مدیرعامل شرکت توزیع برق استان قم افزود: گرایش روزافزون به استفاده از کولرهای گازی در منازل در استان، موجب افزایش مصرف بخش خانگی قم شده است، برخی از این کولرها استاندارد لازم را ندارند و برق زیادی را مصرف می‌کنند.

وی بیان کرد: میزان تلفات در شبکه توزیع برق استان قم را از 15 درصد به 10.23 درصد رساندیم، جمع آوری انشعابات غیرمجاز به کاهش تلفات شبکه توزیع برق استان کمک می‌کند و سال گذشته سه هزار انشعاب غیرمجاز برق را در استان قم جمع آوری کردیم.

مدیرکل شرکت توزیع برق استان قم خاطر نشان کرد: با بخش‌های کشاورزی و صنعت در استان تفاهم نامه داریم تا در ساعت‌های پیک مصرف همچون ساعت‌های 12 تا 16 مصرف نداشته باشند، سال گذشته در ازای همکاری بخش‌های کشاورزی و صنعت در استان قم به دلیل همکاری در مدیریت مصرف برق، دو میلیارد تومان به این دو بخش پاداش دادیم.

انتهای پیام/ش

وضعیت مصرف برق در قم

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر