کد خبر: ۶۵۹۵۷۱۷
تاریخ انتشار: ۲۲ تير ۱۳۹۷ - ۱۰:۲۳
رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس سپاه:

رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس سپاه و بسیج گقت: دشمن در نبرد روبرو پیروز نیست و همه تلاش خود را بر داخل و ایجاد تفرقه گذاشته است.

به گزارش گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان ، سردار احمد حق‌طلب رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس سپاه و بسیج پنج‌شنبه شب، در سیزدهمین یادوراه شهدای تخریب شمال کشور، با بیان اینکه چگونگی جایگاه و مقام شهدا نزد خداوند است و کسی از آن با خبر نیست، افزود:، اما با عقل زمینی و آنچه که در هشت سال دفاع مقدس دیده‌ایم، شهدای تخریب از جایگاه ویژه‌ای برخوردارند.

رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس سپاه کشور با بیان اینکه شهدای تخریب پیشگام عملیات در جبهه‌ها بوده‌اند، افزود: رزمندگان تخریب پیش از همه نیرو‌ها برای باز کردن معابر مین وارد عمل می‌شدند و بعد از عملیات نیز برای پاک‌سازی مین و ایجاد تله مین برای دشمن حضور داشته‌اند.

وی با بیان اینکه بچه‌های تخریب علاوه بر مواجهه با توپ، ترکش و شیمیایی با مین و تله‌های انفجاری نیز مواجه بودند، خاطرنشان کرد: آن‌ها در شب‌های عملیات دست و پای خود را حنا می‌بستند چرا که یقین داشتند یادگاری از خود در عملیات باقی می‌گذارند و با شناخت کامل و بصیرت و در نهایت ایثار و گذشت وارد معبر مین می‌شدند.

حق‌طلب با مظلوم خواندن شهدای تخریب‌چی، گفت: شهدای تخریب با پای برهنه وارد معابر می‌شدند تا هم بتوانند سیم تله را حس کنند و هم اینکه این پای برهنه و با وضو بودن دلیل بر این بود که آن‌ها معتقد به حضور ملائکه در آنجا بودند.

دفاع مقدس مدیون رزمندگان تخریب است

رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس سپاه کشور با بیان اینکه دفاع مقدس مدیون رزمندگان تخریب است، افزود: اگر تخریب‌چیان می‌توانستند مسیری را باز کنند آن عملیات موفق بوده است.

وی با بیان اینکه تا پیش از عملیات رمضان و والفجر مقدماتی تخریب‌چیان موانع را خوب خنثی می‌کردند و عملیات‌ها خوب پیش می‌رفت، افزود:، اما از این عملیات‌ها به بعد کارشناسان اسرائیلی، امریکایی و شوروی موانعی گذاشتند که خنثی کردن آن‌ها سخت بوده است و در والفجر مقدماتی پس از چند شب، تخریب‌چیان نتوانستند معابر را باز کنند و رزمندگان به میدان مین زدند و وقتی به دشمن رسیدند که صبح شده بود و رزمندگان خسته شده بودند.

ما در هشت سال جنگ در برابر ۴۰ کشور جهان ایستادیم

حق طلب با بیان اینکه در آن زمان، امکانات ما کم و دشمن قوی بود، افزود: در جنگ‌های جهانی چند کشور در دو گروه متفقین و متحدین با هم به جنگ پرداختند و نام جنگ جهانی بر آن گذاشتند، اما ما در هشت سال جنگ در برابر ۴۰ کشور جهان ایستادیم و این کشور‌ها پیشرفته‌ترین تجهیزات را در اختیار رژیم بعث قرار دادند.

وی با بیان اینکه در هرجا که جنگی رخ داد، کشور‌های کمونیستی یک طرف و غرب در سمت دیگر بوده است، افزود:، اما تنها جنگی که دو ابر قدرت شرق و غرب برای اولین بار در کنار هم قرار گرفتند جنگ هشت ساله بود و در کنار این دو بلوک کشور‌های مرتجع عربی و کشور‌های افریقایی و اسیایی نیز بوده‌اند.

این فرمانده دوران دفاع مقدس با بیان اینکه در هیچ جنگی در طول تاریخ، چنین اجماعی علیه یک کشور تازه انقلاب کرده، انجام نشده است، افزود: در تمام حوزه‌های سیاسی، تجهیزات نظامی و اقتصادی از عراق حمایت کردند و اجازه ندادند حتی یک قطع‌نامه علیه رژیم بعث در رابطه با استفاده از سلاح شیمیایی صادر شود و علاوه بر آن منافقین و مزدوران نیز اخبار و اطلاعات شهر‌ها را به رژیم بعث می‌فرستادند.

وی با بیان اینکه آنچه امروز به‌عنوان گزینه روی میز، ما را نسبت به آن تهدید می‌کنند، در زمان دفاع مقدس در صحنه عمل آوردند، افزود: این امر در زمانی بود که ما ساده‌ترین تجهیزات را نداشته‌ایم و بچه‌های تخریب با دست خالی معابر را باز می‌کردند، اما امروز رزمندگان تخریب ما به‌عنوان نیروی متخصص برای آموزش به دیگر کشور‌ها می‌روند.

سرباز آمریکایی، اسرائیلی جرئت استفاده از تجهیزات پیشرفته خود را ندارند

رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس سپاه کشور با اشاره به اینکه آن‌ها از همه گزینه روی میز خود استفاده کردند، اما هیچ غلطی نتواستند بکنند، ادامه داد:، اما امروز دست ما پر از گزینه‌هایی است که به فکر آن‌ها خطور نخواهد کرد.

وی با بیان اینکه دشمن و اسرائیل در بالقوه تجهیزاتش بسیار پیشرفته است، افزود:، اما در صحنه عمل، سرباز آمریکایی، اسرائیلی از ما می‌ترسند و جرئت استفاده از تجهیزات پیشرفته خود را ندارند.

حق‌طلب با اشاره به سخنان رهبری مبنی بر اینکه قدرت ایمان و شجاعت عامل اصلی پیروزی در دفاع مقدس بوده است، افزود: امروز هم جوانان ما همان میزان شجاعت و بصیرت و بلکه بیشتر از آن دارند، چه آنکه جوانان نسل ما در خاک خود برای نظام و انقلاب جنگیدند، اما مدافعان حرم ۲هزار کیلومتر دورتر از کشور از اسلام و مردم دفاع می‌کنند و خیل جوانان داوطلب به صف ایستاده‌اند.

وی با بیان اینکه امروز به برکت نظام جمهوری اسلامی و هدایت رهبری سلاح و تجهیزات ما به تصور نمی‌آید، افزود: اکنون با موشک‌های دوربرد خود می‌توانیم هزاران کیلومتر دورتر را هدف قرار دهیم.

حق‌طلب با بیان اینکه دشمن می‌داند در نبرد روبرو پیروز نیست، تلاش خود را بر داخل و ایجاد تفرقه گذاشته است، افزود: باید اتحاد خود را حفظ کنیم و گول تبلیغات دشمن را نخوریم و با انتخاب مسئولان شجاع، پاک، قوی، جهادی و خودباور، پیروزی پیش رو خواهد بود.

انتهای پیام/ف

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر