کد خبر: ۶۵۹۶۰۷۲
گروه : بوشهر » بوشهر
تاریخ انتشار: ۲۲ تير ۱۳۹۷ - ۱۸:۴۶

سرپرست اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر با اشاره به بروز آتش سوزی در اسکله بندر کنگان گفت: شناور‌های آتشخوار توانستند از گسترش آتش‌سوزی به سایر شناور‌ها در اسکله بندر کنگان جلوگیری کنند.

شناور‌های آتشخوار از گسترش آتش‌سوزی جلوگیری کردندبه گزارش خبرنگار گروه استان هایباشگاه خبرنگاران جوان از بوشهر،  نورالله اسعدی در کنگان با اشاره به بروز آتش‌سوزی در اسکله بندر کنگان اظهار داشت: روز گذشته یک شناور باری حامل بارملوانی در حوضچه کنگان دچار حریق شد و این حریق به ۳ شناور دیگر سرایت پیدا کرد.

وی با اشاره به نقش مهم شناور‌های آتشخوار برای جلوگیری از گسترش آتش بیان کرد: با وجود سرایت آتش به چهار شناور، حضور شناور آتشخوار ذهاب در همان ساعت اولیه سبب شد حریق تحت کنترل قرار گرفته و شناور‌ها از یکدیگر جدا شوند.

اسعدی از اعزام شناور‌های نجف و ناجی ۸ از بندر دیر به محل وقوع آتش سوزی کنگان خبرداد و خاطرنشان کرد: این شناور‌ها همراه آتش‌نشانی شهر کنگان، اداره بندر و منطقه ویژه پارس اقدام به مهار آتش در اسکله بندر کنگان کردند.

سرپرست اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر با بیان اینکه از ۴ شناور دچار حریق شده ۲ شناور بطور کامل نجات یافت تصریح کرد:یک شناور حامل علوفه و یونجه صادراتی به سبب اشتعال‌زا بودن بار پس از آتش سوزی اطفا شد.

وی با بیان اینکه آتش شناور دچار حریق شده در بیرون حوضچه بندر کنگان، با یگان حاضر در محل حادثه مهار شدافزود: بلافاصله پس از مهار آتش سوزی بررسی دلیل وقوع حادثه از سوی کارشناسان اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر آغاز شده که به محض مشخص شدن آن اطلاع رسانی لازم در این زمینه صورت می‌گیرد.

اسعدی عملکرد موفق شناور آتشخوار بندر کنگان را مورد اشاره قرار داد و بیان کرد: این شناور آتشخوار با کنترل به موقع آتش و خرید زمان برای رسیدن سایر شناور‌های امدادی سبب شد از حادثه تیرماه سال گذشته که زبانه‌های بی‌رحم آتش بیش از ۱۰ شناور اسکله کنگان را به کام آتش کشانده بود جلوگیری شود.

سرپرست اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر افزود: در اسکله چند منظور کنگان در جنوب استان بوشهر ۱۳۰ فروند لنج تجاری، ۳۰ فروند لنج صیادی و ۲۵۰ قایق وجود دارد.

انتهای پیام/م

شناورهای آتشخوار از گسترش آتش‌سوزی در اسکله کنگان جلوگیری کردند

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر