کد خبر: ۶۵۹۶۴۳۱
تاریخ انتشار: ۲۳ تير ۱۳۹۷ - ۰۹:۳۴
سرپرست آموزش و ارتقای سلامت وزارت بهداشت مطرح کرد؛

گلمکانی گفت: آموزش های خودمراقبتی در تمام سنین متناسب با گروه سنی جمعیت هدف قابلیت آموزش دارد.

خود مراقبتی در تمام سنین قابلیت آموزش داردبه گزارش  حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان؛ محمد مهدی گلمکانی سرپرست آموزش و ارتقای سلامت وزارت بهداشت در آستانه برگزاری ششمین سمپوزیوم و سومین جشنواره ملی خودمراقبتی و آموزش بیمار در خصوص اهمیت این موضوع اظهار کرد: یکی از توصیه‌های مهم سازمان بهداشت جهانی برای ارتقای سلامت، مشارکت جامعه و حمایت از اصول خودیاری است تا مردم برای پیدا کردن راه‌هایی جهت مدیریت سلامت جامعه خویش تشویق شوند.
 
وی افزود: اولین نقش افراد در جامعه این است که از خودشان در مقابل تهدید‌ها محافظت کنند که این موضوع نیاز به مهارت‌هایی دارد در واقع فرد باید بتواند نسبت به خودش توانا باشد و در جهت بهبود سلامت خود گام بردارد.
 
گلمکانی اظهار کرد: مهارت‌های خودمراقبتی در انواع سلامت جسمی، سلامت اجتماعی، سلامت روانی و معنوی تعریف می‌شود و افراد با یادگیری آن‌ها می‌توانند در شرایط و موقعیت‌های مختلف فردی اجتماعی و خانوادگی صحیح‌ترین رفتار را از خود بروز دهند.
 
سرپرست آموزش و ارتقای سلامت وزارت بهداشت گفت: همایش خودمراقبتی و کنگره‌های همانند آن به نقش اثرگذار مردم و تاثیر نظام سلامت بر ارتقاء سطح خودمراقبتی می‌پردازد.

ضرورت توجه ویژه به عدالت در تخصیص منابع

وی ادامه داد: به عنوان متولیان سلامت کشور برای آحاد جامعه به ارتقای سطح سلامت نیازمندیم؛  این امکان پذیر نیست مگر اینکه در درجه اول مشارکت معنادار مردم را داشته باشیم و برای ارتقای آن در بخش‌های مختلف بسترسازی لازم صورت گیرد و نهایتا باید به عدالت در تخصیص منابع توجه ویژه‌ای داشته باشیم چرا که مجموعه آنها می‌تواند در جهت ارتقا سلامت موثر و مفید واقع شود.
 
گلمکانی اظهار کرد: خودمراقبتی در همه‌ی گروه‌های سنی که توانایی درک آن‌ها را داشته باشد قابلیت آموزش دارد البته این آموزش‌ها برای اقشار و گروه‌های سنی مختلف متفاوت است مثلا  آموزش‌های خودمراقبتی برای کودکان با آموزش به میانسالان متفاوت است همچنین افرادی که مشاغل متفاوتی دارند نیز آموزش‌های خودمراقبتی مخصوص به خود را خواهند داشت.
 
گفتنی است؛ ششمین سمپوزیوم و سومین جشنواره ملی خود مراقبتی و آموزش بیمار ۲ مرداد مصادف با روز جهانی خود مراقبتی در مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) تالار امام (ره) برگزار می‌شود.
 
انتهای پیام/
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر