کد خبر: ۶۵۹۶۴۶۲
تاریخ انتشار: ۲۳ تير ۱۳۹۷ - ۰۹:۴۹

فلوشیپ ایمپلنت‌های دندانی درباره محدودیت‌های استفاده از ایمپلنت برای افراد و چالش‌های قیمت آن توضیحاتی داد.

استفاده از ایمپلنت های برای چه کسانی محدودیت دارد؟به گزارش  حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان؛ احمد مقاره عابد فلوشیپ ایمپلنت‌های دندانی با بیان اینکه کاشت ایمپلنت در نواحی عصب فک تحتانی می‌تواند خطرناک باشد و باید دقت زیادی در انجام آن صورت گیرد، اظهار کرد: افرادی که مشکل سیستمیک همچون دیابت و پوکی استخوان کنترل نشده دارند، عمل قلب باز یا پیوند کلیه شده‌اند، افرادی که مشکلات عصبی داشته یا سیمی درمانی شده‌اند به دلیل کیفیت استخوانی پایین انجام ایمپلنت برای آنها با محدودیت همراه است.

دبیرعلمی چهارمین کنگره ایمپلنت دندانی ادامه داد: اینکه چه ایمپلنت و چه شرایطی برای این افراد در نظر گرفته شود نیز از دیگر مباحث مورد طرح و ارائه در کنگره است و جدیدترین موضوعات توسط اساتید و صاحبنظران برجسته مورد بحث و گفتگو قرار می‌گیرد.

مقاره عابد با اشاره به اینکه انجام ایمپلنت امروزه فراگیر شده است، بیان کرد: جنس فلز ایمپلنت تیتانیوم است و به دلیل گرانقیمت بودن کاشت ایمپلنت پیش از این، بیشتر در شمال تهران و جنوب اصفهان مورد استقبال قرار گرفته بود، ولی امروزه آمار با ورود برند‌های جدید کره‌ای که قیمت پایین‌تری دارند بیشتر شده است.

وی افزود: هزینه ایمپلنت کره‌ای برای بیمار مبلغی حدود ۱/۵ تا ۲ میلیون تومان و برند‌های اروپایی و سوئیسی حدود ۳تا ۳/۵ میلیون تومان است.

دبیرعلمی چهارمین کنگره ایمپلنت دندانی با تاکید بر اینکه اگر در انجام ایمپلنت دقت شود خطراتی برای بیمار به همراه ندارد، اظهار کرد: در صورتی که بیمار شرایط لازم برای ایمپلنت را به لحاظ جسمانی داشته باشد، ایمپلنت با موفقیت زیادی همراه خواهد شد.

انتهای پیام/

افرادی که برای استفاده از ایمپلنت محدودیت دارند

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر