کد خبر: ۶۵۹۷۰۲۸
گروه : بوشهر » بوشهر
تاریخ انتشار: ۲۳ تير ۱۳۹۷ - ۱۴:۲۷

رئیس شیلات دیر با اشاره به ذخیره‌سازی ۴۱ میلیون قطعه بچه میگو در اراضی پرورشی بردستان دیر گفت: این بچه میگو‌ها در ۱۴۰ استخر پرورشی ذخیره سازی شده که این فعالیت تا اواخر تیرماه ادامه دارد.

ذخیره‌سازی ۴۱ میلیون قطعه بچه میگو در اراضی پرورشی بردستان دیربه گزارش خبرنگار گروه استان هایباشگاه خبرنگاران جوان از بوشهر،  عقیل امینی با بیان اینکه یکی از ظرفیت‌های مهم این بندر صید و صیادی و پرورش آبزیان است اظهار داشت: در راستای صید و صیادی هم اینک طرح دریابست اجراء شده که در اجرای آن صید و صیادی در آب‌های خلیج فارس محدوده استان بوشهر تا اواخر تیرماه ممنوع است.

وی با اشاره به صید میگو در آب‌های بندر دیر افزود: منطقه مطاف دیّر یکی از صیدگاه‌های مهم استان بوشهر است که بیشتر صیادان برای صید آبزیان به ویژه میگو به این منطقه سفر می‌کنند.

رئیس شیلات دیّر به پرورش میگو در بردستان دیر پرداخت و خاطر نشان کرد: همزمان با ۱۰ سایت پرورشی استان بوشهر پرورش میگو در سایت بردستان دیر آغاز و تاکنون ۴۱ میلیون قطعه بچه میگو ذخیره سازی شده است.

امینی با بیان اینکه این بچه میگو‌ها در ۱۴۰ استخر ذخیره سازی شده تصریح کرد: ۲۰۰ هکتار از اراضی ساحلی این بندر به پرورش میگو اختصاص یافته که ۹ مزرعه در آن فعال است.

وی از برداشت ۷۰۰ تن میگو در این سایت پرورشی خبرداد و بیان کرد: فعالیت پرورش و ذخیره‌سازی میگو در اراضی پرورشی بردستان دیر تا اواخر تیر ماه ادامه دارد که پیش بینی برداشت ۷۰۰ تن میگو برای صادرات شده است.

رئیس شیلات بندر دیر با اشاره به اینکه پرورش آبزیان سبب رونق اقتصادی و ایجاد اشتغال شده است تصریح کرد: در سایت پرورش میگوی بردستان دیر ۲ هزار ۲۰۰ نفر به صورت مستقیم و غیر مستقیم فعالیت می‌کنند.

انتهای پیام/م

۴۱ میلیون قطعه بچه میگو در اراضی پرورشی بردستان دیر ذخیره‌سازی شد

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
برچسب ها
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر