کد خبر: ۶۵۹۷۱۱۷
تاریخ انتشار: ۲۳ تير ۱۳۹۷ - ۱۵:۳۱
مدیرکل کمیته امداد خراسان رضوی؛

مدیر کل کمیته امداد خراسان رضوی گفت: کمیته امداد از ابتدای تاسیس تاکنون 150 هزار شغل را با اعطای تسهیلات ارزان قیمت ایجاد کرده است.

ایجاد 150 هزار شغل توسط کمیته امداد خراسان رضویبه گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از مشهد ، حبیب الله آسوده مدیرکل کمیته امداد خراسان رضوی کمک‌های دولت و مجلس شورای اسلامی را موجب ارائه خدمت مطلوب به مددجویان دانست و افزود: اکنون 186 هزار خانوار نیازمند به دلایلی دچار مشکل هستند که تحت حمایت کمیته امداد خراسان رضوی قرار دارند.

وی با اشاره به اینکه مددجویان تحت حمایت کمیته امداد تمایل به توانمندشدن دارند ادامه داد: این نهاد از ابتدای تاسیس در خراسان رضوی 150 هزار فرصت شغلی را برای مددجویان خود ایجاد کرده است.

مدیر کل کمیته امداد خراسان رضوی تصریح کرد: 11 درصد از اشتغال و کارآفرینی ایجاد شده در سال گذشته در این خراسان رضوی را مربوط به کمیته امداد دانست و افزود: با استفاده از منابع بانک‌ها و اعتبارات کمیته امداد، تسهیلات قرض الحسنه به مجریان طرح‌های اشتغال اعطا شد و شاهد جذب 95 درصدی اعتبارات بانک‌ها بودیم.

آسوده کمک به فروش و بازاریابی محصولات تولیدی مددجویان را مطرح کرد و گفت: کمیته امداد با مشارکت آستان قدس رضوی و سپاه امام رضا (ع) در دوسال گذشته 12 نمایشگاه عرضه و فروش محصولات مددجویان را در داخل و خارج استان ایجاد کرده است.

وی با بیان اینکه اکنون دو میلیون خانوار در خراسان رضوی ساکن هستند افزود: مشارکت مردم ظرفیت ویژه‌ای است که با حضور آن‌ها و تعهد در ساخت خانه، هر یک ویا دو خانواده می‌توانند یک واحد مسکن را برای یک خانواده نیازمند بسازند تا همه خانه دار می‌شوند.

مدیرکل کمیته امداد خراسان رضوی یکی دیگر از خدمات کمیته امداد را پرداخت تسهیلات ارزان و قرض الحسنه به مددجویان و اقشار نیازمند در قالب کارگشایی و اشتغال دانست و ادامه داد: سال گذشته 21 هزار فقره تسهیلات با اعتبار 80 میلیارد تومان پرداخت شد.

آسوده کمک به ازدواج جوانان و اهدای جهیزیه به نوعروسان مددجو و نیازمند را مطرح کرد و تصریح کرد: با مشارکت خیران خوشبختانه سال گذشته هیچ نوعروسی برای دریافت کمک هزینه ازدواج و جهیزیه در نوبت نماند و امیدواریم امسال هم با حضور گسترده نیکوکاران این امر عملیاتی شود.

وی به آثار معنوی مشارکت در طرح ایتام و محسنین اشاره کرد و گفت: اکنون 50 هزار فرزند یتیم و محسنین تحت حمایت کمیته امداد هستند که نیکوکاران با واریز ماهانه 50 هزار تومان می‌توانند سرپرستی آن‌ها را متعهد شوند.
 
 
انتهای پیام//ف.ح
 
 

11 درصد از اشتغال ایجاد شده خراسان رضوی در سال گذشته مربوط به کمیته امداد است

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
برچسب ها
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر