کد خبر: ۶۵۹۹۶۸۷
گروه : مرکزی » اراک
تاریخ انتشار: ۲۵ تير ۱۳۹۷ - ۱۴:۳۴

مدیرکل گمرکات استان مرکزی گفت: از ابتدای سال جاری تا پایان خرداد ماه، ۲۵۷ میلیون و ۹۱۱ هزار دلار کالا از استان مرکزی به خارج از کشور صادر شده است.

صادرات بیش از دویست میلیون دلار کالا از استان مرکزیبه گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان، مهدی میراشرفی مدیرکل گمرکات استان مرکزی ضمن بیان اینکه از ابتدای سال جاری تا پایان خرداد ماه، ۲۵۷ میلیون و ۹۱۱ هزار دلار کالا از استان مرکزی به خارج از کشور صادر شده، اظهار داشت: در این مدت ۳۶۸ هزار تن کالا از استان مرکزی صادر شده که نشانگر افزایش ۱۳درصدی میزان وزنی کالاها نسبت به مدت مشابه سال گذشته است.

مدیرکل گمرکات استان مرکزی افزود: صادرات محصولات تولیدی استان مرکزی طی سه ماهه امسال از نظر ارزش ریالی نیز نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش داشته است.

میراشرفی بیان کرد: محصولات صادراتی استان مرکزی در سال جاری تاکنون به ۵۶ کشور جهان صادر شده و بیشترین کالاهای صادراتی استان شامل محصولات پتروشیمی، صنایع فلزی و معدن بوده که مهمترین کشورهای وارد کننده محصولات استان طی این مدت، شامل عراق، افغانستان، ارمنستان، ترکمنستان و پاکستان هستند.

مدیرکل گمرکات استان مرکزی با اشاره به واردات استان مرکزی از کشورهای دیگر طی سه ماهه ابتدای سال جاری خاطرنشان ساخت: همچنین طی مدت ذکر شده حدود ۸۴میلیون و ۷۰۰ هزار دلار کالا از ۳۹ کشور جهان به وزن بیش از ۲۸ هزار و ۲۰۰ تن به استان مرکزی وارد شده است.

وی عنوان کرد: پایانه های گمرکی استان مرکزی شامل گمرک اراک، دو گمرک در ساوه و همچنین گمرک زرندیه است که در مرز استان تهران واقع شده و بیشتر نقش صادراتی را ایفا می کند.

مدیرکل گمرکات استان مرکزی تصریح کرد: طی بازه زمانی ذکر شده ۱۰۷پرونده قاچاق کالا به ارزش بیش از ۷۱ میلیارد ریال در گمرکات استان مرکزی تشکیل شده است.

میراشرفی اضافه کرد: همچنین در این مدت گمرکات استان مرکزی بیش از ۱۹۱ میلیارد ریال درآمد ملی و استانی و بیش از ۲۷۷ میلیارد ریال درآمد از محل مالیات بر ارزش افزوده کسب کرده است.

انتهای پیام/ب

توضیحات مدیرکل گمرکات استان مرکزی درباره صادرات کالا

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر